Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • föccer

    nagyúr

    No, akkor csapjunk a be a lényegi mondanivalóba. :)

    A hét végén elkezdtem az érdemi munkát.

    Első körben revízionáltam a villanyóra szekrényt. Mint kiderült 2 db A1-es órám van, mind a kettő C16-al biztosítva.

    Kiszedtem az FK táblát, leválasztottam a teljes benti hálózatot, kikötöttem a fi reléket és a kismegszakítókat. Egy kicsit arrébb tettem az FK-t, visszakötöttem az egyik életvédelmi relét, mögé raktam 2 db 10A és egy 16A-s kismegszakítót, bekötöttem a földsínt és 3 db MTK-val bekötöttem 3 db dugaljat amit belülről becsavaroztam a szekrénybe. Innen vígan tudok kakaót venni és egy fokkal nagyobb biztonságban érzem magam a munka során. Mivel a felújítás során biztos elég lesz a 16A, így csak az egyik órára kötöttem rá, a többi vezetéket szépen vagóval zártam és behajtogattam valamelyik kötődobozba. Áldás békesség. Elvileg láttam olyan kötést ami úgy néz ki, mintha földszondába menne, ellenben az óra alatti kötődobozba már nem ér le a zöld-sárga. Le kellene mérnem, hogy van-e potenciál különbség a bejövő föld és nulla között, de a fi relé nem old le, szóval nagy baj nem lehet. A földszondát még nem találtam meg. Nem baj, tervben van, hogy lerakok egyet, abból baj nem lehet, ha átkötök egy új szondára.

    Vasárnak neki álltam a bontásnak. Első körben a leendő nappali-konyha-hálószoba részt szabadítom fel.

    Kiszedtem a két GK falat. Hát volt szakértelem az építésnél. :( A profilok nem voltak összcsavarozva opellel, az ajtókhoz nem volt UA profil rakva, simán CD volt berakva és ahhoz GK csavarral befúrva a tokba.

    Az alsó és oldalsó profilok sok helyen 20-30 cm-es darabokból volt össze rakva, vagy éppen fel sem voltak téve. Látszik, hogy nagy szegénységben épült a két kisszoba.

    A GK-k kibontása után lebontottam az ott lévő elektromos vezetékeket, szerelvényeket. Külső kábelcsatornában mentek a vezetékek, nem volt velük gond. Mondanom sem kell, hogy a színek össze vissza voltak, amilyen éppen kéznél volt alapon. A végükön sem volt megjelölve, hogy melyik mi. Utólag lett egy tessék-lássék EPH behúzva, ezt a padlásra feldobott, és a szükséges helyen lefúrt sima, 1,5-es MCU zöld-sárga formájában valósult meg. Nyilván se védőcső, vagy bármi egyéb védelem neki. Minek az.

    Tegnap kicsit lusta voltam, így csak piszmogtam. Kicsit összeszedtem a bent maradt maradék sittet, levettem a radiátorokat és lebontottam az előszobának a lambériáját. Megnéztem hogy a két parkettás helyiségben tényleg ragasztott parketta van. Az alatta lévő beton pont jó lesz szerelőbetonnak, hurrá. 2 óra azért szépen elment ezen a napon is.

    A két régi kisszoba közötti fal az egy eredeti téglafal volt, benne egy ajtóval. Később alakították ki a folyósónak szükséges "boltövet". Mint később tapasztaltam itt B30-assal próbálták visszajavítani a kibontás okozta károkat. Mivel a falvastagság bő 20 cm volt, így felmerült bennem, mi van ha véletlen tartó fal lenne. Bár nagyon kicsi esélyét láttam, de jobb utána járni jelszóval magamhoz vettem a lapátot és felnyargaltam a padlásra. Kimértem fentről, hogy hol van a fal és fentről megbontottam a födémet. Azt már korábban is láttam lentről, hogy stukatúrfödém van, de így is meg tudott lepni.

    Persze a falnak a tetejét viszonylag könnyen megtaláltam, nem is ez a poén. A födémen fentről tapasztott sár van, alatta viszont nem deszkázat, mint ahogy vártam volna, hanem "telibe" van gerendázva. Szépen egymás mellett katonás rendben, 3 oldalról síkra fűrészelt, egymáshoz szorított gerendák vannak. Ilyet élőben még nem is láttam. Mikor készülhetett ez? 1900-as évek? (erről még képet nem tudtam készíteni, mert iszonyat por volt, majd holnap lövök róla párat.

    Na, szóval miután meglett a válaszfal teteje, így már bátran ugrottam neki a 2 kilós kalapáccsal. 1 óra alatt nagyjából le is bontottam addig amíg a sittől bontani tudtam. Hétfőre rendeltem konténert, addig nem szállítom ki az udvarra, nem akarom 2x lapátolni. Holnap és vasárnap leszek még ott. Megpróbálom a konyha-fürdőszoba-előszoba részt is szétbombázni. 8 m3-es konténer jön, még csak ~4 m3 sitt van jelenleg.

    Sok kép következik, mobilnetesek kedvéért csak linkelem.

    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

    [kép] [kép]

    üdv, föccer

    [ Szerkesztve ]

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

  • föccer

    nagyúr

    Ma leszedtem a maradék lambériát a konyhában és kissé szelősebbé tettem a fürdőszobát :D

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák