Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz fLeSs #27 üzenetére

    Egyértelmű a helyzet. Mikor ugyanezt az utat jártam végig pár hónapja, ugyanerre jutottam.
    A legjobb ár érték arányú proci ma a 8320 és a 8350. De ezek közül is a 8320. Hasonló teljesítményt Intelből közel dupla pénzért kapnál.
    Brutálisan meglepődtem mikor láttam, hogy mit tud az a 8 magos proci. Még a topikjába is írtam hogy ez tényleg igaz-e tényleg csak ennyi és ennyit is tud...? És tényleg, ahogy írod is bagóért árulják. Mondjuk én a 8350-et néztem ki magamnak. Olyan 43-45k környékén árulták. A hasonló teljesítményű Intel olyan 70-80k körül mozog.

    Ráadásul egyéb téren is hasznosul a 8 mag. Jómúltkor láttam egy videót yt-on 8350-ről. A srác BF3 multizott full maxon, miközben kilépett és elkezdett renderelni valami videót, plusz közben ugye rögzített mindent fraps-szel vagy valami mással. No a BF3 meg se rezzent mindezalatt. Gyakorlatilag észre se lehetett venni hogy megy a render a háttérben. Deszkának inkább 990FX-es lapot néznék. 30k-ért már van Asus / MSI deszka ezzel a chipsettel. No persze nincs mellette konkrét érvem, csupán annyi, hogy a csúcslapokban is ez a chipset van akkor annyira nem lehet szar.

    Szóval na. Pontosan azt az utat járod végig amit én is. Elsőnek csak valami komolyabb vga. Aztán akkor legyen már cpu is, de ahhoz meg már deszka is kell... akkor meg már +8GB ram csak belefér a keretbe... :D De szép is ez. Persze nekem nem lesz rá keretem, szóval maradok a seggemen.
    Talán a 400-as táp is elég lenne ha ennyire jó ahogy írod. Azért sokakat láttam már akiknél a 400-450-es nemigazán vitt el egy 7870-et. De persze megvan az oka. Szal talán a 8320 többet kér enni, nem tudom fejből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák