Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• asdf_

veterán

Nagy naivan nekimentem egy notebook hdd>ssd klonozasanak ezzel a Macrium-mal, hogy ugyis jo lesz, de ugy elhasalt, mint a huzat.
    Lenovo notebook, win7, van egy 1.5 gigas Drivers-nek nevezett lathatatlan particio, egy 280 koruli rendszer, es egy ~20 gigas recovery (ez betujelet is kap winben, ha kiirtam lemezekre a rajta levo adatot, akkor lehet eltuntetni es felszabaditani az altala foglalt helyet), (ellenben a win7-en szokasos 100 megas particiot nem latok).
    Egyklikkes klonozas modszerrel azt mondja, hogy nincs eleg hely a cel lemezen (persze hogy nincs, 320-as HDD helyett 250-es SSD, de ablakot meg veletlen sem dobott fel, hogy akkor most melyik particiot mekkorara meretezze, toljak neki egy oket, es hajra, csinalja). Oke, pipa csak az elso ketto particiora, masodiknal alul meretmodositas, es akkor ezutan, hogy rakja meg oda a vegere a harmadik particiot is. Szerinte meg akkor sincs hely. Meg, boven levettem a rendszer particiorol, de meg 40 giga ures helynel a cel lemezen is azt mondta, hogy itt biza nincs eleg hely 20 gigat odarakni a vegere.
    Szoval hogyan is kene ezzel a programmal klonoznom, mert ugy nez ki, nem vagyunk kompatibilisek egymassal :)

• asdf_

veterán

válasz Fire/SOUL/CD #311 üzenetére

Annyira ereztem, hogy kellett volna egy fotot csinalnom :/ No majd ha ismet a kezem koze kerul...

• asdf_

veterán

No, a kiindulasi allapot ez volt (illetve csaltam, itt mar egy particio masolva, afolott rugalmasan ugorjunk at):

Az elso es a harmadik particiot nem akarta egyben masolni, mert hogy nincs eleg hely (wtf? 20 gigara nem eleg 250?). Jo, akkor eloszor csak az elsot bitrol bitre, utana megprobaljuk az utso particiot egyedul. Akkor is beugatott, hogy nincs eleg hely (wtf #2 lasd elobb).

Mivel kiirtam mar lemezre a recovery-t, innentol nem foglalkoztam ezzel a nyugos particioval, nem erdekel, ha elveszik. Igy az elso particio bitrol bitre utan a masodik ajanlott programmal elraktam hatra, majd visszatertem, hogy a C meghajtot ugyan klonozzuk mar az SSD elejere a fennmaradt helyre. Erre ezt irja nekem, hogy akkor o most jol felulirna az elobb atmasolt es atmozgatott particiot (wtf#3, megis mi az anyamert? :U ). Meg veletlenul sem csokkentene a C meretet, es betolna elore a szabad helyre, mert minek is azt.

Igy a mar atmasolt es mozgatott elso particiot toroltem, ismet atmasoltam egyedul bitrol bitre modban, aztan utana meg egy korben a C meghajtot csak siman, erdekes modon akkor tudta csokkenteni a particio meretet, hogy elferjen. Aztan SSD be a notebookba es orom boldogsag, mukodott.
    Mindenesetre ezzel a Macriummal ugy erzem, nem leszunk jo baratok, tul sok idiotasagot es logikatlan dolgot csinal ez ahhoz, hogy ne tegyem hasznalat kozben percenkent jelzos szerkezetbe a keszitoinek felmenoit. Oreg vagyok en mar ehhez, hogy faek egyszerusegu dolgokhoz programok hobortjait tanulgassam, meg szokjam meg, meg egyaltalan elviseljem...

[ Szerkesztve ]

• asdf_

veterán

válasz Fire/SOUL/CD #315 üzenetére

Nezd, ha tok ures az ssd, a kepen lathato ket szelso particot (tehat az 1.46 es a 17.58 gigasat, kijelolom es azt mondom, hogy klonozza at, es erre azt kapom, hogy nincs eleg hely, az szerintem nem user error. Szerintem szinten nem az, ha az elso particiot sikeresen atmasoltam (lasd: kep), es az utolsot kijelolve (az elozo verzio sikertelensege okan) egyedul megprobalom meg egyszer, es arra is azt mondja, hogy nincs eleg hely. Semmit nem jeloltem ki celnak, hisz a cellemezt egyszer mar kijeloltem (azt, hogy egyaltalan particio lehessen a cel, nem pedig lemez, ha ezt valaki igy valositotta meg azt leirni sem tudom, hogy mekkora logikatlansagnak gondolom, de ha mar ilyen nagy okossagot csinalt, akkor celszeru informativ hibauzenettel segiteni a maskepp gondolkodo juzert, pl. nem azt mondani, hogy nincs eleg hely, hanem azt, hogy a masolando particio nem fer el a kijelolt particion, esetleg talan felajanlani, hogy ott van mogotte az a nagy ures hely, masoljam inkabb oda? -programozoiskola, elso ora, elso lecke: hulyebiztosra kell irni a programot-). Nem mellesleg en amugy marhara nem latom, amit te, hogy az ssd elso particioja lenne kijelolve celnak. En csak annyit latok, hogy ahol van adat, az szines -mindket lemezen-, ahol nincs, az szurke, ennyi (es emlekeim szerint a fenti sorrendben probaltam volna masolni, tehat a cellemezen az egvilagon semmit nem bizgettem, a forras elso particiojarol a sikeres masolas utan kivettem a pipat, beraktam a harmadikba, oszt' csokolom, ezt valoszinusiti az is, hogy erdekes modon a kozepso, c meghajtos particiot gond es hiba nelkul at tudtam masolni -valoszinusitem, hogy harmadik particiorol pipa le, masodikra pipa fel modszerrel az elozoek utan).
    Igy tovabbra is csak ket dologra tudok gondolni, a Lenovo valami olyan huncutsagot csinalt a recovery particioval, ami meghulyiti ezt a programot (de ezt egyben el is vetnem azzal, hogy ez egy win alol latszo particio volt, nem valami rejtett varialos ize) vagy pedig mint korabban felteteleztem, maga a program mukodik valami mas teljesen mas eszjaras szerint, mint az enyem.
    A forraslemez meg megvan, ha nagyon raerek, akkor majd lehet, hogy keresek egy kisebb hdd-t, es megejtek rajta egy probamasolast, hogy mit reagal.

[ Szerkesztve ]

• asdf_

veterán

válasz KTU #319 üzenetére

Mar keszen van, es a harmadik at nem meno particio -akkor mar- lenyegtelen volt. De mondom, meglesem majd, mert most mar en is kivancsi vagyok.

Hozzászólok Aktív témák