Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • David75

    őstag

    válasz chey #59 üzenetére

    A kis kerékből adódó veszélyekre nem tudok reagálni mivel ehhez nem értek. Viszont az hogy a rolleren ne lenne lámpa azt nem tudom honnan veszed, a legtöbbnél beépített. Nekem m365 volt amin ugyancsak volt lámpa, csak nekem a biciklihez képest lassú és unalmas.

    Nekem az volt a tapasztalatom amúgy, hogy ha berogyasztod a lábad, tehát lejjebb viszed a súlypontod akkor könnyebb kanyarodni, egyébként meg rollernél elég könnyű leugrani is.

    A balesetveszélyhez még annyit, szinte nap mint nap találkozok olyan gyalogossal aki még úgy se vesz észre, hogy szembe jövök vele és nyomom a csengőt, vagy útközepén megy telefont nyomkodva, hogy se balról se jobbról ne tudjam kikerülni. Sok biciklis pedig nullakezezve megy úgy hogy közben a telefonját nyomkodja, mindezt láttam már amúgy forgalomban is, szóval szerintem az hogy mi mennyire veszélyes az sokszor sokkal jobban függ a közlekedési kultúrától mint az eszköztől.

    iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz chey #59 üzenetére

    Én csak 12-15km/h környékén szoktam menni rollerrel menni, azt biztonságosnak érzem - viszont már ez is 2-2.5 gyorsabb mint gyalogolni. Lábbal hajtósról beszélek persze, az elektromosban mi a sport vagy a kihívás :-) És húszcentis kerekűt használok pont azért hogy egy faágra futva ne szaltózzak :-) Meg összteleszkópos, így rossz minőségű úton se rázza ki belőlem a lelket. A hátsó sárvédőt a kerékre nyomva is elég jól lehet fékezni - mindenesetre bőven jobb mint görkorcsolyával vagy gördeszkával :-) Lámpát tettem rá, egyszerű kis gumiszalaggal a kormányrúdra felcsatolható LED-es bigyó.

Új hozzászólás Aktív témák