Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Inzl #34 üzenetére

    $400 alatt? Nem tudom, hogy szerinted pontosan minek kellene $400 alatt lenni de ha alaplapnak akkor az szerintem $150 alatt lesz inkább. Másrészt a Brazos nem egy HTPC platform. Ez egy kifejezetten alacsony fogyasztású elsősorban mobil platform ami hardveresen támogatja az összes jelenleg és a közeljövőben használt web-es szabványt. Ahogy erre a hír is kitért kissé.

    ION-os mobil gépet meg nem nagyon lehet látni már a piacon. Maga a chip is már kissé idejétmúlt már erre a célra. 65nm-es gyártástechnológia ami egy meglehetősen magas 12W-os TDP-t szül. Az újabb web-es szabványokat sem támogatja. Persze HTPC-nek ezek ellenére is jó lehet mert ott annyira nem számít 4-5 watt fogyasztás vagy mondjuk a VP8-as codec támogatásának hiánya.

    Linux meg valószínűleg a maga nem túl acélos 1,5% körüli piaci részesedése miatt nem élvez akkora prioritást mint a Windows-os rendszerek. Bár ennek ellenére van akinek jól működik a dolog még egy sima 780G chipset mellett is:[link]

    bluegene: A jelenlegi legutolsó Pineview idén januárban jött ki. A Core i3-as CULV szintén az év elején érkezett, így gyakorlatilag még egyik sincs egy éve a piacon. Biztos tovább gondolta az Intel csak az újabb 32nm-es Atom legkorábban valamikor jövő év második felének a végén fog kijönni:[link]. A 28nm-es négymagos továbbfejlesztett Bobcat erősebb GPU-val pedig valamikor 2011 elején jön. Így én nem aggódok. ;)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák