Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz Darmol #83 üzenetére

    A két utolsó bekezdésedre nem reagálnék érdemben. Az utolsó nem is tudom, hogy jött ide, az előtte lévőről meg írtam én is. :)
    Marad az első bekezdés. Igen, vélhetően félreérthetően fogalmaztál, bár szerintem az AMD akkor sem ment volna csődbe (mivel ha nem veszi meg az ATI-t, akkor nem adósodik el, vagyis marad kp-je annyi, amennyivel talán a Ryzen-ig kihúzhatta volna - bár akkor valószínűleg nincs konzolbiznisz, és sokkal szűkebb lenne a jövőjük). Viszont ha csődbe mentek volna, ahogy Te sejteted, akkor valószínűleg az Intelt kötelezték volna a támogatásukra, aztán folytathatták volna. De felesleges erről vitázni, mert (ahogy az ismert mondás is tartja) ha nagyanyám sárga lett volna és csengetett volna, akkor ő lett volna a villamos.
    Illetve még egy dolog, ha már felhoztad. A 'lemossa' résznél, amikor képes lett volna rá az Intel, akkor nem vette komolyan az AMD-t (nézd csak meg, hogy a 2k-s Core procik óta alig javultak generációnként a CPU-ik teljesítményei - az utóbbi pár évben a tick-tock is jelentősen lelassult - és ha nem jön ki az AMD a Ryzennel, akkor vélhetően még mindig 2 magos i3-akkal támadnák a piacot). A Core procik kijövetelénél (és a Tick-tock elindításánál) meg az AMD volt fölényben (az Intel a Netburst-tel vakvágányra futott, és kellett váltani - mint most, csak akkor volt egy életképes 'b' terv, most viszont a gyártástechnológiai gondok miatt maximum csak egy 'zs' terv működik); így akkor tényleg kicsit komolyabban kellett venniük őket (akkorra tehető a bíróság által is elkaszált támogatásos balhéjuk is), de azon az időszakon kívül nem nagyon kellett izgulniuk a kékeknek. Vagyis ezért írtam, hogy jó volt nekik az AMD rossz szériája, és azok alatt kicsit tényleg csak az érdekelte őket, hogy csődbe ne menjen a piros alakulat.

Új hozzászólás Aktív témák