Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FLY->

    őstag

    válasz opr #12 üzenetére

    Most építettem itx-et, teljesítménye pipa teljesen, nagygépes, pár fokkal feljebb futnak benne az alkatrészek, min egy normál atx-es mid vagy full házba, de ez nem jelent semmit.
    Szerelhető viszont addig volt, még kint volt a lap az asztalon, ha a vga-t kéne kiszednem, vagy a ramokat valszeg a fakanál nyele kellene, mert nem fér be a fülekhez az ujjam. Modularitás előnye meg van benne és csendes, kicsi, powáás, de örülnék ha nem kéne hozzányúlnom most jó sokáig. :DDD

  • sb

    veterán

    válasz opr #12 üzenetére

    Egyetértek majdnem mindenben. Én is addig kicsinyítek amíg értelmes kompromisszumot lehet hozni. A hűtés a legkisebb keresztmetszet szinte mindig, ha halk gép kell (és nekem az kellene) akkor ez határozza meg nagyrészben a méretet. (És nálam a tápnál kezdődik, TFX/SFX-ből nem találkoztam még halkkal, ha paneltáp akkor meg kb. mindegy a méret, csak a hűtés lesz kérdés. Szvsz 35-45W-ig jó lehet vmi alacsony cooler és ház, felette én már kis kockát intéznék inkább vmi mini toronyhűtővel.)

    Egyébként nekem nagyobb mérettel sincs gondom, ha nem kell kifejezetten kicsi/monitor hátuljára akkor desktop helyett pl. jó megoldás egy ilyen "fél"desktop is. Legalább lehet halkabb a rendes NUC-oknál... már ha ki is használják a plusz méretet. :)
    Itt meg konkrétan azért dobtam be őket mert a 120mm magas hűtő ezt adta. Az nem NUC, ahogy a cikkben lévő sem. :)

    Vannak amúgy kisebb, laposabbak is. Deskmini szerintem tök jó. PN50/51, M75q...

    Amiben már nem vagyok biztos az az ár... én is azért kezdtem ezeket nézegetni mert árban nem biztos, hogy jobban kijön egy épített mITX, mATX. Eleve a Renoir elvben nem is volt elérhető, most az 5xxx lassan jön, de itt sem rossz az ár szerintem a kész konfigoknál. Persze egyéb komponensfüggő is.

    Deskmini pl. 50k alatt van úgy, hogy egy normális lap 25k-tól indul és az még mITX sem lesz (az még drágább), nemhogy ilyen kicsi. Mellé meg kaptál házat, paneltápot, külső tápot is.

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz opr #21 üzenetére

    Volt egy Intel SSD széria, amely bizonyos írásciklus után csak olvashatóvá lett vala :D

    Hogy melyik, azt ne kérdezd, már olyan rég volt, de halálfejes volt.

    [ Szerkesztve ]

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Új hozzászólás Aktív témák