Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #44630784

    törölt tag

    válasz #65537792 #81 üzenetére

    Tegyük ezt rendbe (nem vitatkozásképpen, csak sok itt a zavaros hozzászólás):

    Magánszemély:

    Az EU-s webshopokban már áfával terhelt árakon hirdetnek. Az ÁFA EU tagállamonként más és mindig azt az ÁFA-t kell megfizetni, amit az eladó tagállama előír függetlenül attól, hogy a vevőnél mennyi.
    Tehát ha mondjuk osztrák webshopból rendelsz, ahol 20% az ÁFA és a cucc 600 euróba kerül, akkor az valójában 500 EUR + ÁFA 20% (100 EUR) = 600.
    VÁM az EU tagállamok között nincs, tehát a webshop egyéb költségein kívül (szállítás) mást már nem kell fizetni.

    Cég:

    Ez az ár mehet lejjebb, ha cégnek vásárolsz és a cég benne van az ÁFA-körben. Ehhez kell egy közösségi adószám és azt kell a vásárlásnál megadni. Ebben az esetben a külföldi eladó már rá sem rakja a helyi ÁFA-t, tehát ami az osztrák webshopban 600 EUR, azt megveheted 500 euróért.
    Ha viszont hazai webshopból vásárolsz cégnek, akkor előbb ki kell fizetned az áfás árat, majd a cég utólag visszaigényelheti az ÁFA-t az államtól. (Ez fordítva is így van, ha EU-s cég vásárol Magyarországról, akkora az is 0% áfával veheti, ezzel szoktak a 0%-áfás telefonokat áruló webshopok trükközni.)

    Ha EU-n kívülről vásárolsz:

    Ebben az esetben vámot és a fogadó állam áfáját is meg kell fizetni. A vám az áru összegétől függ (az összegbe beleszámolják a postaköltséget is!) és a vámmal terhelt összegre jön még rá az áfa. Az áru összegét elméletileg a vámhatóság határozza meg, de kis összeg esetén gyakran elfogadják azt, ami a számlán szerepel.

    Vámolás a gyakorlatban:

    Általános tapasztalat, hogy kis-közepes összegű csomag esetén a gyorsposta szolgáltatásokat (DHL, FedEx, UPS) érdemes kerülni, mert míg a normál posta nem mindig vacakol a vámolással (értsd: ha a kínai ráírja, hogy "ajándék $20" akkor részükről oké), addig a nagy csomagküldők mindig vámoltatnak. Ebben az az üzlet nekik, hogy amíg tart a vámeljárás, addig raktározási díjat számolnak fel a vevőnek. A vámeljárás hossza viszont a csomagküldőn (is) múlik, mert várnak egy-két napot, amíg beadják a papírokat, szintén pár napot, amíg értesítenek, ilyenkor vissza kell küldened a papírokat, szintén idő, a végén gyakran többet kell fizetni a raktározásért, mint a vámra. (Egyszer rendeltünk a cégnek az USA-ból egy 50 dolláros cuccot, a vám 5000 ft körül volt, a dhl raktározás meg 8000)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák