Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz #52931072 #38 üzenetére

    Azt tegyük hozzá, hogy a definíció szerinti liberalizmus eszméje, és a valódi liberalizmus/liberálisok baromi messze vannak egymástól. Az egész eszme ki lett herélve, ahogy a kommunizmus, és minden más izmus is. A kommunizmusnak is van rengeteg előnye, ha arról a kommunizmusról beszélünk, amit a fogalom takar. De ha arról, amit a magukat kommunistáknak nevezők tesznek, akkor már vallalhatatlan. És ugyanez a liberalizmus. Nem véletlen, hogy szitokszó lett a "komcsik", meg a "libsik". Rengeteg olyan tett lett a fogalmakhoz társítva, ami nem hozzá tartozik. Ráadásul olyannyira mélyre süllyedt ez, hogy ma már nem lehet olyat mondani, hogy a kommunizmus jó, mert agyon vernek. Pedig ha úgy működne, ahogy kell, az is lehetne jó.

  • Tetsuo

    aktív tag

    válasz #52931072 #38 üzenetére

    Óriási tévedésben vagy azt illetően, kik vannak hatalmon és egyáltalán mi az a liberalizmus, de ezt most itt nem fejtem ki.
    Én nem vagyok szabadelvű és nem tartok igényt "szabadságra" - míly meglepő.
    A szabadság olyan, mint az "európai értékek", mindenki beszél róla, de senki nem tudja mi az, pontosabban gumiszavak, amiket ide-oda lehet magyarázni a csúsztatások, félrebeszélések végett.

    #41 Startup
    Már az "eredeti" liberalizmus deviáció volt, ahogy a humanizmus és a reneszánsz is az.

    #42 catlaca
    A kommunizmus vagy bolsevizmus "tiszta" eszméje is messzemenően ördögibb, mint a nácizmus és pláne mint az Evola-féle fasiszmus, de - mivel újekeletű ideák - ezek is károsak, természetesen.

    #39 A te eseted nem általános.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák