Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • {Zodiac}

    senior tag

    Nem igazán értem én ezt az egészet...

    Ha rendszernek használom csak az SSD-t és minden mást hagyományos hdd-n tárolok/használok, akkor kizárólag csak az oprendszer működését gyorsítom, ami boot-nál és még az egyéntől függő programoknál látszik csak igazán.

    Vegyünk egy 60GB-os SSD-t. Rápakolom a Win7-et, plusz azokat a progikat, amik kellenek, akkor nagyjából 40GB-nak helóbeló lesz 3 hónapon belül, főleg ha akarom használni a sys. recovery-t.

    Namost elkezdem felpakolni a hagyományosra ami nekem kell: Photoshop, Premiere pro, Edius, uTorrent célmappái, TV kártya rögzítő progija, és játékok. Ugye ezekből szinte egyiket sem lehet felrakni SSD-re, mert rohadék nagy fileokkkal dolgozik mindegyik, ha nem hobbi szinten használod őket.

    Innen kezdve totálisan semmi értelme, hogy szuper sebességgel indul a gépem, meg az office, meg a netböngészőm, ha utána úgyis a hagyományos vinyók sebessége határozza meg a tényleges munkám sebességét.

    Úgy lenne értelme, ha mondjuk egy 250GB-os SSD-n lenne az oprendszer és lenne egy teljesen különálló 1TB-os SSD a dögnagy fileok bizergálására. Nem hiszem, hogy túlzott lenne a helyigényem. Jelenleg egy 2*250GB-os raid0 tömbön van az oprendszer és a játékok, és egy 1TB-oson a "dögnagy" és fontos fileok. Biztonságos és gyorsnak mondható a maga nemében. Persze rohadtul örülnék egy SSD sebességének, de amíg nem lehet ugyan ezt a kiépítést megoldani SSD-ből csak mondjuk 300e ft-ból, addig inkább procira és memóriára költöm ezt a pénzt. :)

    Öntörvényű Sünmalac

  • {Zodiac}

    senior tag

    válasz sysrq #17 üzenetére

    a notimban kipróbáltam egyet ;] de inkább visszatettem a 250gb-os satásat, mert azon el tudok vinni jópár zenét, filmet, ezt-azt nyaralásra rosszidő esetére ;)

    Öntörvényű Sünmalac

Új hozzászólás Aktív témák