Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz nagynorbert #7 üzenetére

    Nekem csak regi Oculus Go-m van, abban kenyelmes lenne a mozizas fekve is, hiszen csak gumipantos, tehat nem nyom. Annak ellenere pedig sose volt gondom amiatt hogy mozgott volna, igaz nem jatszok vele, foleg nem ugralos jatekokat.

    A problema csak az hogy a filmvaszon sok playerben marad a vizszintes tengelyen. Talan a Netflix appban van lehetoseg mozgatni, igy ugy emlekszem abban lehet fekve mozizni.

    Igen a 360 fokos videokhoz talan 16k-s video lenne a minimum, a mai headsetekhez, legalabbis a ami videokat neztem. Volt 1-2 ami jo minosegu volt kisebb felbontasban is, de rengeteget szamit, hogy a felvett dolog milyen messze van. 1-2 meterre levo targy eseten eleg az alacsonyabb felbontas. Lattam mar ezzel is alleejto felveteleket, olyan 5-8k kozott is, de arra meg keves volt a craft ebben a headsetben igy diavetites lett belole. De legalabb lattam hogy optikailag meg ez a Go is tobbre kepes, megfelelo video eseten.

    Viszont pl. az AirPano VR hiaba 12k-s videokat ad ki, mivel tajakat videoznak, nagy tavolsagbol a 12k is nagyon kevesnek tunik. Ami kozel van az szuper, ami tavol az egy homalytenger. Erdekes hogy volt olyan, talan New Yorki meg Tokioi helikopteres felvetel ami meg nagyon jol nezett ki, de ez is pl. a jobbak koze tartozik es csak 8k:
    [link]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz nagynorbert #9 üzenetére

    A Go limitje valahol 5k alatt/korul van 3D-ben. VR 3D 180-as videot lattam ami nagyon minosegi volt, csak mar nem tudta lejatszani. VR headset eseten ezek a szamok trukkosek, mert egyszerre nem kell lejatszania ugye a 4-5-8-12k-s videokat, csak annak egy reszet, sot azt is kettebontva. Mintha ket darab 2k-s vagy akoruli videot kellene lejatszania parhuzamosan, csak a stream/videofile tartalmazza a teljes 360 fokot. Pont azert kellenek ezek a nagy szamok, mert 360 fokos video. Azt tudom, hogy a Quest 2 mar sokkal izmosabb SoC-ot kapott direkt erre es talan annak is egyszeru gumipantja van dobozbol kiveve, vagyis hasznalhato fekve is relative kenyelmesen.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák