Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #38 üzenetére

    Pontosan. Régóta szajkózom itt ezt.
    Elsődlegesen alig van pár ember aki tud (a sajátján kívül más) cél, teljesítmény-/árszint és más preferenciarendszer szerint ajánlani.

    Hangcucc: 300k alatt ne vegyél semmit. Lakásba, 5 szomszéddal meg 2 kisgyerekkel? :D
    Autó: 300LE alatt semmi. Laptop: hogyhogy érdekel a súlya, miért nem csak az fps? Stb...

    Nem sok szaktopicba érdemes betévedni tanácsért, mert kevés az ami nem eszerint alakul.

    ON:
    IPS vs VA.
    Mindkét tábor írt már. Most jöjjön egy mixelt változat mert szerintem ez sem fekete-fehér.
    Monitorból csak IPS-em volt, VA-t egyszer próbáltam, sikítva vittem vissza nagyon durva ghosting/smearing (webscrollozás, nem fps!) miatt. Tehát szarlassú a VA!
    De nem, TV-ből 12 éve VA-m van (közép-felsőkat, tehát 120Hz-esek). Ugyanaz a scroll 0 utánhúzással megy a 6-7 éves TV-n. A régi IPS monitoromon is több volt. Az új IPS-en szintén 0.
    IPS TV-t is próbáltam, a konrtasztja és a feketéje borzasztó... a plazma meg mégsem vonzott, mert a VA fekete is elég. Monitorban szintén nem zavart soha mert más a méret/tartalom. Sőt ott, a VA fekete árnyalatok összeolvadása zavart.
    Szóval ez sem egybites.

  • sb

    veterán

    válasz Yodamest #46 üzenetére

    Azért van az a méret ami már rossz lehet, mert nem látod át. Nyilván a mozivászon - első sorok szintje, otthon nem sok gond van ezzel.
    De azért abszolút méretlimit létezik emiatt.

    Meg még a tartalom is adhat ilyet. A filmek tipikusan nagy vászonra vannak komponálva ezért jó így. Egy Híradónál viszont már nem komfortos egy méteres arc előtted.

  • sb

    veterán

    válasz Yodamest #49 üzenetére

    A fentebb írt Híradósfej itt is ugyanaz lesz. Az már nagy lenne.
    Meg más programmal sem biztos, hogy ennyire jó... ültem 40" előtt, most 32". Jó a nagy felület és minél nagyobb annál produktívabb, de sokszor itt is gázos a méret más szempontból: ergonómiailag.
    Photoshopra meg épp jó lehet.
    Ugyanott tartunk: felhasználás- és tartalomfüggő még mindig.

    szerk: Most pont azt ragozzuk ami fentebb ment offtopic. Nem tudsz elrugaszkodni a saját preferenciádtól. Félreértés ne legyen, mondom, én is 32" monitor előtt ülök és nagyobb is "elférne". a TV 55" és már 65" alatt nem vennék újat.
    De ettől még 1-2 fenti példa valid. Van ami ezeken szarabb lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Kansas #52 üzenetére

    AOC Q3279VWF

    Tök normál sebességű (ami mellett olvasni tudsz... csak nem ezen a monitoron:) ) görgetésnél sötét háttérnél kb. 1cm-es szellemképet húzott. Tehát nem kicsit. :)

    Nem ez a legjobb monitor de annyira nem is rossz. Papíron 5ms és 75Hz.

    Nyilván van jó VA panel. Mondom, a TV-n konkrétan 0 bármiféle árnyék/keret/akármi.
    Meg a mostani IPS-emen is. Az előzőnél volt némi overshoot, de alig. az vállalható volt.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Yodamest #68 üzenetére

    Írtam érvet. Az nem az én dolgom ha nem tudod elfogadni vagy megérteni.

    1. A "híradós fej" egy valós érv volt. Erre odaböfögöd, hogy nem tudod miről van szó de nem is érdekel. Akkor talán meg kéne nézni és nem lehúzni a listáról, nem?
    Én sem nézek "Híradót". Ezért nem is zavar és ezért van 55 meg lesz 65 (75?) colos TV-m a következő. De a logikád ettől még semmire sem jó ebben a formában.
    a. Kérlek nézd meg miről van szó, utána majd eldöntheted jogosan, hogy valid-e. Segítek: SOKKAL nagyobb a fejük mert nem a mai TV-kre méretezték az egész kompozíciót.
    b. Még mielőtt a híradóra szűkítenénk abban is segítek, hogy miért írtam idézőjelben. Ezt összefoglaló típusnak szántam. Értsd úgy: bizonyos TV-s tartalmak Mari néniknek szánva 19"-ra. Van más is, nem csak a hiradó ami nem arra van vágva, hogy te teljes látómeződben filmet nézel. Ha ez nincs meg akkor nem tudok többet segíteni, keress rá, nézz meg 1-2 műsort innen-onnan milyenek a méretek/kompozíciók egy szélesvászonra szánt film esetében és a Fókusz stúdiófelvételen.

    2. Monitorról is volt szó fentebb. Ott is írtam érvet: Azt asztalra teszed általában, perifériával amin dolgozol pl. Tehát fizikailag van korláta a kijelző méretnek, a bokádig nem érhet pl. Jobban mint TV-nél ami előtt csak bambulsz, esetleg alszol interakció nélkül.
    Más a felhasználás is: TV-nél az a cél, hogy lefedje a teljes látómeződ. Aminek csak egy igen kicsi, középső része az éleslátási terület. De nem is cél, hogy mindent élesen láss. Fedjen, ne legyen a látókörödben más benne, segítse az immerziót. Ennyi a lényege.
    Monitornál meg többnyire szeretnéd látni pontosan mi van rajta mivel munka/információ.
    Ott így elkezded forgatni a fejed, nyakad. Stb... Nyilván az is ergonómiát ad, ha nem 19"-on Photoshopolsz vagy próbálsz meg kódot írni, videót vágni. De a fizikai paraméterek miatt el is vesz a fenti miatt. legalábbis egy méret felett... tádááám! Elljutottuk az állításodig. Hogy a nagyobb MINDIG jobb-e. Nem.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Yodamest #80 üzenetére

    Te sík hülye vagy ha nem fogod fel sokadjára sem.
    MÁS A JELLEMZŐ TARTALOM.
    Ez a TV Mari néninek:
    alt="" title=""
    alt="" title=""

    Egy kurva nagy fej középen.
    És most be ne vágj filmből hasonlót mert abban is van fej, csak nem az idő 90%-ában és legtöbbször nem teljes képre vágva. Filmben a "maradék" 90%-ban meg ott a nagytotál és normál, többszereplős jelenetek.

    Csak neked lefordítva: filmben az idő nagyobb részében kisebb embereket és ojjektumokat, nagyobb tereket látsz legtöbbször. Itt meg nem.

    De lapozzunk ha ennyire szarul megy az értelmezés... én normálisan leírtam mire gondolok, látszik, hogy nem sikerül megérteni azt a pofonegyszerű dolgot.
    És még egyszer: én is a nagyobb méretet preferálom csak azt az orbitális faszságot akartam cáfolni, hogy MINDEN esetben a MINÉL nagyobb kijelző a jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz Yodamest #99 üzenetére

    Ki a f*sz beszélt a képarányról?
    Arról beszélek amekkora területet elfoglal a képen egy fej.
    Ez nem komfortos nagyképernyőn. Legalábbis kevésbé mint egy arra komponált kép.
    Kis képernyőn pedig nem zavar mert az abszolút méretéről beszélek. Ez az amit nem bírsz megérteni.

    Milyen 5:5-öt néz valaki? Hol? Édesf*szom!
    Kiszálltam.

  • sb

    veterán

    válasz Dr. Akula #95 üzenetére

    Az érdekes. Nekem nem kell fejet mozgatnom a 32" aljához.
    De pont erről beszéltünk a másik topicban és ott sem értetted miért mondom ugyanezt: hogy az asztal korlátoz a max méretben, legalábbis magasságban (és ezért van értelme a 21:9-nek is).

    Te ezek szerint más ergonómiával dolgozol. :D mindenki más azt lövi be amit fentebb írtak: kb. a monitor tetejét, felső részét nézi, ez a kényelmes.

Új hozzászólás Aktív témák