Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz Fiery #2 üzenetére

    Volt FPGA is :)

    Amugy AMD-t tudomanyos teruleten nem gyakran hasznalnak, viszont nagyon probalnak bejutni, nem veletlen latod amit latsz.

    [ Szerkesztve ]

  • pomorski

    őstag

    válasz Fiery #2 üzenetére

    Az olaj után kutakodó cégek futtatnak opencl-es alkalmazásokat, tudomásom szerint ők használnak a munkához/szimulációikhoz AMD kártyákat.

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz Fiery #2 üzenetére

    Ez ilyen formában nem teljesen igaz, de valóban, kevesen használnak AMD-t. Tegze György multigrid módszere például egy OpenCL-es implementáció és derekasan végig van verve metaprogramozás nélkül.

    Több téma volt, ami valami előre megírt könyvtárra épül és nemigen megy ezen túl a GPU használata. Attól, hogy valaki cuFFT-t használ, mert csak arról hallott az marketing hiba, vagy tájékozatlanság. Részben azért is vannak ezek a konferenciák, hogy tájékozódni tudjanak az emberek, hogy a CUDA-n túl is létezik világ (nem csak AMD viszonylatban). Architektúrák és nyelvek sokaságáról beszélhetünk, és az hogy ők mit használnak, az jó eséllyel csak szóbeszéd/folklór/ajánlás/kollektív tudat eredménye. Az Ódor Géza féle 2dKPZ kódnak egy korábbi verziójában volt AMD-s verziója is, és le is publikáltuk, hogy oda-vissza elverte a CUDA-s implementációt. (Patologikusan sok integer művelet kell hozzá, és abban egyszerűen kb 2X jobb volt az akkori VLIW5 architektúra. Én írtam a kódot, szénné #define-olt, kézzel vektorizált kód volt. Gazda oldalon lekérdezett minden eszköz preferenciát, és aszerint szétbarmolta a kódot. Csak aztán más téma után néztem.)

    Saját elhavazottságunk okán nem hívtuk meg a Gromacs egyik fejlesztőjét, aki beszélhetett volna arról, hogy a Gromacs legújabb verziója komoly gazda oldali C++ portolást és egy halom OpenCL gyorsította folyamatot hoz be (a meglévők mellé). Utólag tudtam meg, hogy a konferencia tájékán Svédország helyett Németországban volt, és talán még tudott is volna jönni.

    Egyébként hívtunk minden színben előadót, csak nem feltétlen jönnek el. Inteles előadás is volt már, csak szakmai embert nagyon nehéz keríteni tőlük, aki nem csak PR rizsát tol. Azt meg tudjuk nézni a honlapon is.

Új hozzászólás Aktív témák