Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cqr

    aktív tag

    válasz vicze #22 üzenetére

    Hát az OFF screen-es Egypt-re nem sokat adok már, nagyon elavult.
    Ez alapján azért nem olyan gyenge az a kettő...

    A linkeden szereplő tesztből melyik eredményekre adsz sokat (vagy ha már itt tarunk, melyik nem elavult), ha az egypt-re nem?

  • cqr

    aktív tag

    válasz vicze #39 üzenetére

    Ok, feltételezem a két volt 3dmark mobile benchre gondolsz (hover, taji).

    Adreno vs. nem adreno összehasonlításra nagyon óvatosan használnám. A bench workloadja nagyon fekszik a qualcomm arch-jának, a skálázódás jóval jobb, mint bármely más programban. Ez persze még alapjaiban nem baj, az viszont igen, hogy a többi arch sokkal kevesebb figyelmet kap, sokszor jó ideig el sem indul rajtuk.

    Az egypt az új gpu-kon persze már valószínűleg tolódik el gpu limitből vegyeslimitbe (nyilván az offscreen rendertarget kitolja egy bench élettartamát, de azért 'mindent' nem old meg..), illetve ez a bench sem teljesen konzisztens, de adreno vs. nem adreno arch összehasonlítására a pl.: Taji használata nagyon 'necces'.

    De GPU-kat amúgy is nehéz mérni, a workloadtól nyilván ezek teljesítménye is nagyon függ. Ezen kicsit segíthetne egy-egy elterjedt játék enginnel (pl.: unreal (dark citadel)) készített teszt, de ilyen meg nem igazán létezik jelenleg.

  • cqr

    aktív tag

    válasz FragMaster #46 üzenetére

    ki minek nevezné az S3-as Snapdragont?

    Megmondtad, hogy minek nem neveznéd, de azt nem hogy minek igen. : d

    Én egy CA8-like dizájnnak nevezném, ami valószínűleg az adott gyártástechnológia melletti relatíve magas órajel elérésért az eredetihez (CA8) képest enyhén módosította az integer pipelinet és valószínűleg a backend dizájnon is finomított, nameg persze bevezette a csővezetékkel gyorsított lebegőpontos egységet. Utóbbi inkább CA9, de a Scorpion mag ettől eltekintve nagyon hasonló a CA8-hoz.

    ---
    Nem igaz, hogy a scorpion = ca8 architektúra, de teljesítménnyel kapcsolatos szemszögből nézve nagyon közel vannak (sőt, szinte minden vonatkozásban nagyon hasonlítanak, talán a VFP-ben van a legnagyobb különbség). Ami nem meglepő, hiszen a qualcomm nyilván belenézett a ca8 tervekbe, miután nem csak a gyártást, hanem az implementációt is licenszelték az arm-től.

    A scorpionban benne vannak a mérnökévek, de szemmel láthatóan nem takarták el a mérnökök a szemüket, mikor 'átvették' a ca8 'tervrajzait' (nyilván ez az utolsó szó sok idézőjellel ; dd).

    (#49) tjb007:
    A linkelt hozzászólásodban a freescale mérérse első ránézésre elég megtévesztő. Az igaz, hogy ha elméleti tökéletes skálázódást nézik, akkor kellhet 2*2 GHz A15 hogy elérje a 4*1 GHz A9-et, ami fogyaszthat többet... DE, a valóság ennek a közelében sincs. A legtöbb valós környezetben 1 db 2 GHz-es CA15 mag is felmossa a padlót a 4 db 1 GHz-es CA9-el.

    Általában egy mobil alkalmazás esetén még most is rendkívül fontos az egyszálas teljesítmény, és a több szál igénye is valahol a 2 mag körül kimerül (és még utóbbit sem használja ki feltétlenül sok minden.)

    [ Szerkesztve ]

  • cqr

    aktív tag

    válasz cqr #52 üzenetére

    Még egy kiegészítés a Webes teszthez: Ez is kicsit elfogultnak tűnik, egyrészt nem osztják meg a legfontosabb infót, hogy hogyan tudták szétosztani a szálakat, ha választanak négy-öt oldalt ami pont megfelelően terheli a négy A9 magot, akkor persze hogy az lesz a hatékonyabb. Viszont ha már csak véletlenül megnyitsz egy olyat ami egyszálon próbál valami izmosabb tartalmat renderelni.. akkor az A9-en nesze a 'smooth'-ságnak.

    Nyilván ilyen alapon ha a memória interfész bírná, akkor 100 db 600 mhz-es ARM11 magnak is lehetne olyan workloadot generálni hogy az legyen a nonplusultra, vagy 20-szor hatékonyabb még a CA35-nél is.. de próbálna meg valaki egy olyan telefont tényleg használni.. : p.

Új hozzászólás Aktív témák