Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Abu85 #21 üzenetére

    Már nem emlékszek, hogy C-50-es vagy C-60-as netbookot próbálgattam, de valami elképesztően csiga volt.
    Van egy olyan sanda gyanúm, hogy mind sebességben, mind üzemidőben röhejesen gyengék lesznek az iPadhez képest az első x86 Win8 tabletek. Ráadásul jövő év elején már megint új generációs almás cuccal kell versenyezniük, és az új SoC mellett a nagyot ugrott OS is borítékolható. Az ARM-os Win8 tablet változatoknál pedig a támogatás alakulása a nagy kérdés.
    Furcsa, hogy már OS-nél is hátulról indul a Microsoft, bár az utóbbi időben kettőből (konzol és okostelefon platform) az egyiknél fel tudta magát küzdeni a csúcsra két termék generáció alatt.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz SShadow #30 üzenetére

    Buta kérdés. Mutass olyan Win 7 tabletet, amin smooth a Real Racing 2 HD vagy az Infinity Blade 2.
    Jelenleg a Win 7-et már laptopon is földhöz csapnám, annyi nyűgje van egy iOS-hez, WP7-hez (Androidhoz?) képest. Kétszer egymás után nem indul ugyanazzal a monitor kombinációval, random nem látja a rádugott külső vinyók valamelyikét, a laptop gyártó letiltotta a fedél beállítások megváltoztatását, és (RC óta használom, de) nem találom, hol tudnám átvenni az irányítást, stb. Arról nem is beszélve, hogy ezer dolgot kell telepíteni, hogy alap dolgokat meg tudj csinálni, pl. böngészés, PDF, Office doksik megnézése. Teljesen 20. század fíling.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Jim Tonic #42 üzenetére

    Te pedig rendszeresen úgy válaszolsz, hogy nem is értelmezed, amit írtam. :(
    Androidot pl. iOS mellé hoztam példaként, abszolút szó nem volt iOS vs. Android flame-ről. :F Nyilván nálad érzelmi alapú a megnyilvánulás, és ha meglátod a kettőt egy hozzászólásban, akkor vörös köd és ugrás...

    A két játékot egy másik példára hoztam ellenpéldának, és csak azt akartam szemléltetni, hogy másik rendszeren alapból nyilván nem fut, hülyeség volt bedobni.

    "Lassan minden topikot teleszemetelsz ostoba almás összehasonlításokkal"

    Valóban, teljesen irreleváns az iPadhez hasonlítani más tableteket, hiszen csak bő 60 %-ős részesedése van ezen a piacon. Talán téged pont ez irritál, ezért a vörös (vagy zöld kukásvödrös?) köd?

    Programot írni tudsz (?), értelmezve olvasni nem? Mások fordított sorrendben tanulják...

    (#41) Polllen

    Én is sok éve használok 6-8 HDD-s rendszert, és általában nem volt vele gond. Most viszont alvás után néha úgy ébred a gép, hogy nem látja a rádugott USB 3-as vinyók. Egy vadi új Core i5 laptopról beszélünk, amire csak alap dolgokat telepítettek, és némi gyártói bloatware-t távolítottam el. Ugyanígy nem nyúltam a monitor kimenethez, HDMI-DVI átalakító áll van rádugva a laptop. Elalszik a monitor reál, feléledt a sajátjával. Következő alkalommal mindkét monitor indul, aztán csak a különálló (ahogy szeretném, és amire mindig állítom). Ilyenekkel a 21. században ne kelljen már xarakodni az embernek. :((

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Polllen #45 üzenetére

    Ez egy privát laptop, amire elő van telepítve a 64 bites Win7 Home Premium, és szinte semmi nem került még rá utólag, csak a szokásos pár dolog (Java, Flash, Adobe Reader, Office Starter, Irfanview és egy média szerver). Ahogy említettem, pár laptop gyártói cuccot viszont lehúztam róla, pl. Norton Security próbaverzió. Az említetteken kívül nincs is vele különösebb gond. Illetve még egy: BT billentyűzeteket képtelen a megfelelő kiosztással felismerni. Biztosan kapok a fejemre, de az iPadnek mindkét típussal sikerült jól összegerjednie, igaz, az egyik Apple.
    Igazából nem a specifikus jelenségek érdekesek, szóval ne azon lovagoljunk, az én most vásárolt laptopomon éppen miért nem működik a több monitor normális kezelése, vagy miért nem látja néha a külső vinyót, hanem hogy ha az egyszeri felhasználó kipróbálja, és rájön, hogy van olyan alternatíva, amin nem kell ezekkel xarakodni, hanem "just works", az az esetükben óriási különbség. Mert te vagy én 10-20 éve szórakozunk ilyesmivel, és szinte természetes, hogy állítgatni kell, utána kell járni, de Átlag Anyukának ez nemhogy nem természetes, de vásárláskor gátló tényező. Márpedig ők vannak (nagy) többségben, ők fogják a piaci részesedéseket alapvetően meghatározni, és ők azok, akiket rohadtul nem érdekel, hogy milyen vas és OS fut a háttérben. Egyetlen dolog fontos, mégpedig hogy azokat a tevékenységeket, amiket az eszközzel el akarnak végezni, mennyire egyszerűen és problémamentesen tudják megcsinálni. Ebben pedig a Win8 se lesz nagy előrelépés, legalábbis amit a felszínen úszó Metro alól eddig kibukkanni láttunk, az nem ezt támasztja alá.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Polllen #51 üzenetére

    Én magam is azt a megoldást várom nagyon, amivel kiváltható a laptopom és a tabletem is, egyelőre viszont nem úgy néz ki, hogy erre az idén alternatívát kínál majd a MS. Tehát kellene egy OS sok-sok alkalmazással, ami egy Asus Transformerhez hasonló vason zökkenőmentesen vált a maximálisan optimalizált felületek között ki- bedokkoláskor, és villámgyorsan fut rajta a szoftver 10 órát egy töltéssel.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz SShadow #62 üzenetére

    Én legalább 12 éve használok Windows-os laptopot, és a legkülönfélébb problémákkal találkoztam már. :K A legritkább esetben okozta hardver hiba.

    Benchmarkok nem érdekelnek, a kezedbe veszed, és ordítóan lassú a C-50 + Win7, ahogy a tesztekben hasító androidos tabletek is képesek akadozni sima görgetéskor, vagy éppen képek nézegetésekor. Írtam már kicsit korábban ebben a témában, ezek a háttér dolgok az átlag felhasználót rohadtul nem érdeklik, viszont az akadozást, a várakozást annál inkább képesek megkülönböztetni a sima, gyors működéstől.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz SShadow #66 üzenetére

    Én a mindennapi használatra gondolok, és az iPadem nem szokott akadozni, míg az általam próbált Tegra 2-es tabletek mind be-beszaggattak alap tevékenységek közben is. Nem mindig az elején, de rövid idő (pár perc használat) után mintha egyre hajlamosabbak lennének rá. Na ez az egyik, amit az egyszeri júzer is simán kiszúr, ha mindkettőnek ad lehetőséget egy rövid próbára. A másik a direkt tabletre fejlesztett programok száma és igényességge, de ez teljesen más történet...
    Ha te nem tapasztalod, hogy lassú a C-50-en a Win7 (mobil OS után eléülve számomra i5-ön és SSD-n is az), akkor viszont neked bármi megfelelhet. :P

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Jim Tonic #68 üzenetére

    Megint olyan irányba tereled a beszélgetést, ami neked éppen tetszik. Szerinted nem vagyok nagyjából tisztában azzal, mi való renderelésre? A C-50 arra való? Tablet hardverekről beszélgetünk, ami a felhasználás módját azért némileg korlátozza. A szoftvert pedig muszáj idekeverni, mert erősen meghatározza, hogy mit hoznak ki az adott vasból, illetve milyen felhasználói élményt kap a delikvens, aki kiadott 1-200e Ft-ot.

    Nem olvastam a használati útmutatóban, hogy tiszta telepítést kell végezni, ha az ember vesz egy előtelepített Windows-os laptopot, de úgy tűnik csak ez lesz a megoldás, mert a külső merevlemezek kezelésében még nekem se volt ilyen xar tapasztalatom. Vagy csak nem ad elég feszt az USB 3.0-ra, de azt ki tudom próbálni egy külső tápos hubbal.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Béééla #78 üzenetére

    Ha te egy C-50 által hajtott Windows tableten akarsz 8-10 órát dolgozni, akkor sok sikert hozzá. 8-10 perc után a hajamat téptem, amikor próbáltam.
    Aki azt hiszi, hogy a 2012-es x86 vas és a Win8 drasztikus változást hoz mind üzemidő, mind sebesség terén, az álomvilágban él. Persze ha bontószökevény hardvert használsz előtte, mást pedig elvből ki se próbálsz, akkor akár jónak is tűnhet.
    Én az irodai jellegű munkám felét el tudom végezni iPaden, és rühellem a másik felét, amikor egy csiga, nyűgös C2D laptoppal kell kínlódnom, mindenre várakozni, mindent bütykölgetni. Ahogy írtam, 12-13 éve használok laptopot (mindig top üzleti modelleket, amiket 2-3 évente cserélnek le), és nyilván nem panaszkodtam, amíg nem vettem a kezembe valamit, amire nem kell várakozni, nem két kiló, és kibír 10-12 óra használatot egy töltéssel. Talán eljut ide a WIntel páros is pár év múlva, de jelenleg inkább kerülöm a PC-t, amikor csak tehetem... És igen, van 2nd gen Core i5 + SSD laptopom is.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák