Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz dabadab #42 üzenetére

    A MicroLED tartalmaz organikus anyagot? Egyáltalán milyen anyagokat tartalmaz? A felépülő anyagokban milyen kölcsönhatás lép fel OLED vs MicroLED-nél? Ezekre tudod a választ?

    [ Szerkesztve ]

  • h-yle

    addikt

    válasz dabadab #42 üzenetére

    Rákérdeztem témából doktoráló MTA doktornál / egyetemi oktatónál. :D

    A LED is veszít fényerejéből. világítástechnikában ezt a tulajdonságot hívják "fényáramtartásnak", aka "lumen maintenance". Az élettartamot tipikusan úgy definiálják, hogy mikor csökken az aktuális fényáram az eredeti (kezdeti) érték 70%-ára. Ez egy statisztikai jellemző, egy adott populáció x%-a esetére vonatkoztatják. Tehát pl. a B50L70 élettartam az az üzemóra (folyamatos működést feltételezve), amikor a vizsgált LED-ek 50%-a esetében a fényáram 70%-osra csökken.
    Ami az OLED-eket illeti: lényegében nem használnak OLED-et világítástechnikában, mert a normál LED-ek megbízhatóbbak és hatékonyabbak. Display-k esetében is szerintem a fentihez hasonló, fényáramtartáson alapuló élettartamot definiálnak. Az OLED-ek nagyon páraérzékenyek, az egy komoly akadály a világítástechnikai alkalmazásban (kültér, vizes/párás/gőzős helyiség, pl. fürdő, pince, konyha), és az éllettartamuk is jellemzően kisebb.

    Szóval igen, beég a microLED-is de valszeg nem olyan gyorsan mint az OLED. Természetesen a különbséget adott LED és OLED között kell mérni, általánosságban ennyit lehet elmondani a témáról :R

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Új hozzászólás Aktív témák