Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz haxiboy #35 üzenetére

    Egyedileg lehet ilyet építeni, persze aki ilyennel foglalkozik meg is kéri az árát.
    Nem olyan egyszerű és egyértelmű ez a feltétellista láttán. Építeni a nagyvilágban persze mechanikus alapon fognak (nagyon esetleg Topre), membránt senki sem farag magának csak úgy a hátsó udvarban.

    105 gombos kiosztás
    könnyű

    További dedikált hangerő gombokkal (némítés; +; -)
    könnyű

    Szigetes funkció billentyű tagolás
    könnyű

    Ujjlenyomat olvasó (valami rendes, amivel menne a 1password is windowson (tudom platform probléma, de akkor is))
    ez már nehezebb, de ha van megfelelő USB-s eszköz, akkor a nyákon belső USB hubbal megoldható

    Vezeték nélküli
    ujjlenyomat-olvasó nélkül nem egyszerű, hogy stabil és jó legyen, ujjlenyomat-olvasóval mission impossible

    Thinkpad gombok (formára, nyomáspontra)
    Ez jó kérdés, hogy melyiket jelenti az összes design közül, a klasszikus színvilágot könnyű hozni. Persze ha magyar feliratok kellenének, akkor hirtelen mission impossible lesz az egész vagy gagyi a kupakok minősége.

    Logitech K800 világítás és csendesség
    tényleg csendesre meg lehet építeni, világítás is kivitelezhető, csak akkor az nem fér össze a TP-t idéző kupakokkal, hanem bazári gamer lesz helyette. Vezeték nélkül túl nagy üzemidőt nem kell várni, mert az nem lesz világítással, mechanikus vonalon nem elég a K800 pár LED+diffúzor trükkje.

    Trackpoint thinkpad példára szintén (csak ne legyen az, hogy elengedtem a mutatót és az egér mutató még mindig jelentős sebességgel mozog tovább)
    trackpoint modul nem könnyű, de nem is nehéz, a billentyűzet közepébe integrálása már más kérdés a kupakok miatt.

    Majd elfelejtettem egy könnyen tekerhető tárcsának is örülnék
    könnyű

    Olyan 2500-3000 dollárért már talán el is vállalja valaki egy prototípus szintű darabra a wireless-ujjlenyomat-olvasó-trackpoint integráció kérdéskör függvényében. Alumíniumból 2+ kiló lesz a súlya, polikarbonátból könnyebb lehet, de az meg sérülékenyebb anyag.

    Vagy készen és olcsóbban van ez a fenti listához képest egy rakás kompromisszummal.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák