Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz jookomak #8 üzenetére

    ms 4000 a legjobb messze. a többiek csak próbálkoznak.
    egy baja van viszont, hogy angol kiosztású és az í meg az ű rossz helyen van teljesen.
    kár hogy már az ms is majmolja ezt az idióta apple klavi stílust, inkább maradna annál ami működik. szerencsére az ms ergo-ja még ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz jookomak #20 üzenetére

    de akkor neked ezek az angol klavik a jók, nem?
    én pont hogy 4 év alatt sem tudtam a natural 4000-ren megszokni az angol kiosztást.
    de lehet, hogy a magyar nyelvről kéne leszoknom teljesen az angolra:DDD
    még él bennem a remény, mert a németek billentyűzet kiosztása egy az egyben azonos a magyarral és talán találok így majd német ergo 4000-ret, vagy egérrel szerelt drót nélküli 7000-ret, a klavi mindkettő esetében ugyanaz. igaz, német a szitázás, de az nem érdekel, úgyis vakon gépelek 10 ujjal.
    :)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • nyunyu

    félisten

    válasz jookomak #20 üzenetére

    Í-t, meg az Ű-t leszamitva minden ugyanott van a magyarra beallitott amerikai billzeten is, mint a magyaron, ezen kivul az Enter jobb also sarkara kell koncentralni, az az Enter alakjatol fuggetlenul minden billzeten ugyanott van. :))

    Nekem nagyobb szopas volt tizenparev angol billzet+kiosztas hasznalat utan atallni magyarra. (Programozopalantakent mindig ruhelltem a magyar kiosztast, hulye helyen vannak a []-k, <>-k, $, stb.)

    Csak hat melom ugy alakult, hogy szoftvereket kellett ferditenem angolrol magyarra.
    Eleinte probalkoztam angolra allitott magyar billzeten á helyett Alt+160, é helyett Alt+130, stb-vel, de baromira lassan haladt az ~50000 string lecserelese magyar ekezetesre, igy par honap utan azon kaptam magamat, hogy egyre gyakrabban valtok at magyar kiosztasra egy-egy ekezet kedveert. (ő, ű ASCII kodjat meg mindig nem tudom)
    Szep lassan egesz mondatokat magyaron irogattam, hogy ne kelljen mondatonkent 5-6x Alt+Shift-telni, igy egy ido utan egyre zavarobba valt, hogy forumozashoz mindig visszavaltok angolra, es Z<->Y.
    Ugyhogy szep lassan megtanultam az AltGR+F/G-t, meg a szmajlikhoz szukseges tobbi karaktert, hogy meloba csempeszett szunetekben tudjak forumozni.

    Aztan 1.5 eve mar itthon is eltevesztettem a Z-Y-t, vegul atallitottam magyarra az Ergo4000-et...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák