Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Diokhan

    addikt

    válasz joey04 #5 üzenetére

    Az, hogy ez egy fórum, nem jelenti azt, hogy itt nincsenek szabályok, vagy azt, hogy itt nem kell figyelembe venni a helyesírás szabályait. Néha pont abból tudsz következtetni a név mögött lévő emberre, ahogyan ír és fogalmaz. No offense. Bazinga!

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • Diokhan

    addikt

    válasz lezso6 #7 üzenetére

    Ezzel egyet értek, bár a nagy kezdőbetű hiánya ugyanúgy tudja zavarni a szemem, mint az általad említett vessző helye.
    Sajnos ma már a többségben nincs meg az a fajta igényesség a helyesírás és szép tiszta beszéd iránt, mint ami bennünk van meg, mert minket megtanítottak rá rendesen. Én a 80-as években nőttem fel, akkor még teljesen másak voltak a tanulási és tanítási módszerek, én például még kaptam a körmömre, ha nem írtam szépen.
    Személy szerint engem néha utálnak a saját barátaim is, mert amikor írnak nekem Viberen vagy messengeren, képes vagyok bármilyen hibájukat kijavítani. Ugyanígy vagyok az angollal, abban sem tudom elviselni a helyesírási hibákat, pedig az egy teljesen más nyelvtani rendszer, mint a magyar.

    De hogy on is legyek:
    Az én nagyobbik lányom harmadikos. Minden reggel visz magával tízórait a dobozkában, amit az esetek nagy többségében haza is hoz. Amikor kérdezem tőle, hogy miért nem ette meg, minden esetben az a válasz, hogy nem volt rá ideje. Néha elmondja azt is, hogy miért nincs ideje, de ezek most nem jutnak eszembe.

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

  • Diokhan

    addikt

    válasz lezso6 #15 üzenetére

    Ez is egyén és igényesség kérdése, ahogy korábban rajtad kívül már említették páran. Én pl semmi ilyen szemetet nem nézek, TV-ben is csak az X-akták és az Agymenők képes lekötni. A híradót azért nem nézem, mert van nekem elég bajom azon kívül is, a többi "rettekklubon" lévő műsor pedig még említést sem érdemel.

    #16) Egon: Véletlen volt a szóköz, melózok közben, nem figyeltem eléggé, bocsi :D lezso6 meg kihagyott egy betűt az "olvasható" szóból na? :D -1+1=0 Hehhehhehhe :)

    [ Szerkesztve ]

    Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

Új hozzászólás Aktív témák