Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrJános

    aktív tag

    válasz Yany #43 üzenetére

    Sajnálatos módon szinte 100% hogy a SandyBridge erősebb CPU erőben mint amilyen a Trinity lesz.
    De az AMD egyértelműen a GPU részét fejleszti jobban és direkt az kap nagyobb figyelmet. Hogy ez beválik-e vagy nem az majd kiderül az idő műlásával.

    Bár az tény, hogy ma már olyan erősek a CPU-k hogy nincs is sok értelme azokat tovább csiszolni. Mert már pár kivételes esetet leszámítva nem lehet kihasználni az erejüket.

    Más: Sokszor olvasom itt és az Inteles hírekben is, hogy sokan kifogásolják, hogy 1 lap 1 esetleg 2 Év CPU-it tudja fogadni azután már minden esetben váltani kell.

    Szerintem ezt 2 nézőpontból lehet vizsgálni és bírálni.

    Az első az amikor az ember vesz egy gépet és majdhogynem addig használja amíg el nem füstöl. A példa alatt legyen most 3-4 év. Aki 3-4 év múlva fog venni gépet azt az sem érdekli ha az ő alaplapjába csak az a CPU megy be amit "jelenleg" használ mivel mire lecseréli az egész szerkezet elavult lesz így mindenféle képen teljes gépet cserél.

    A második csoport aki a gépet mindig szinten tartja/tartaná. Itt ugyebár már nem mindegy, hogy lehet-e a CPU kal játszani vagy nem. De az előző generációhoz képest csak 10-15% gyorsulás szokott lenni. Azért a 15% ért megéri egyáltalán CPU-t cserélni? Mert én ebben nem vagyok biztos és ráadásul az Intelnél most látszik az, hogy az új szolgáltatások nagy valószínűséggel csak az új lapban fognak működni. Akkor előnyös egyáltalán a régi lapba "bele erőszakolni" az új CPU-t (APU-t) ?

    [ Szerkesztve ]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

Új hozzászólás Aktív témák