Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Minden DX generációváltás közben adott volt a megfelelő hardver és OS és persze azok a játékok, amikre mai napig jó visszaemlékezni és időnként érdemes is újrajátszani. Vistával kezdeném és az első Assassins Creed-et és Crysis játékot hoznám példának a DX10 kezdetén. Ezekhez viszont komoly gépfejlesztés volt szükséges, mert a DX9-es Far Cry első részével még jó sebességgel játszók gépeinek DX10-ben már gyenge teljesitménye volt. A látvány szerintem meg nagyot javult és utána jó játékok jöttek. HD 4850 és a kétmagos gép még nem követelt 64bit-es környezetet, mégis jól mentek a játékok és kevesebb volt a gond velük a Bad Company 2-vel bezárólag. Windows 7 meghozta a DX11-et és itt már elfogadottá vált a 64bit a játékokban is. HD 6850-el már négymagos gépeken hajtottuk azokat az Assassins Creed, Battlafield és CoD folytatásokat és ez mellé nagyon sok jó játékot kaptunk még a Battlefield 4-ig bezárólag. Itt már gondott okozott a játék jó futtatása és gépe válogatta kinek hogy ment és a Mantle megjelenése is árnyalta a képet. Ezután viszont mélyrepülésnek jellemezném a DX11-et, mert nem is hoztak olyan látványos grafikai fejlődést a magas gépigényeikhez mérten, az igen kevés kivételtől eltekintve. Én most nem tudom ilyen derűsen megitélni a DX12 és Win10 által felvázolt jővőt, mégha hardveresen fejleszteni is szándékoztam az elmúlt egy év és még az idén megjelenő játékok jó teljesitményen való futtatásához. Egy R9 270X 2GB VRAM és az AMD négymagos CPU idén már kevésnek bizonyult, és a 8GB RAM is éppen elég mostanában egy játékhoz. R9 380 4GB és erős négymagos i5, és 16GB RAM fogja jelképezni a játékos gép fogalmát, és ezt is FullHD és talán 1440P-re ajánlanám legfeljebb. Ezzel a Gamer géppel talán nekifuthatnák a DX12-nek is, de mint jellemeztem a kezdeti első játékok általában nagyon erős gépet kivántak meg, majd késöbb érkezett néhány olyan játék, amelyik az újabb DX verzióban már ténylegesen jóbban is teljesitett.

    [ Szerkesztve ]

  • #00137984

    törölt tag

    válasz füles_ #52 üzenetére

    Akárki lehet elszomorodott és dühös, még AMD videókártya tulajok is, mert GCN 1.2-es Tonga (Antigua) ajánlott a teljes békességhez és egy-két hónap nyugodt játékhoz. Lehet ez is kevés lesz majd fél év múlva, ahogy a HD6850 után egyik videókártya sem volt nálam 1 évet sem. :((( Már a 270X-et is kevésnek érzem. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák