Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz Cs1csó #4 üzenetére

    most előrendelésben +15ezer ft a második kontroller felára... nem tudom a "kolléga" milyen adást néz, érdemes lehet ignorálni a jövőben ;)

    (#14) Kopi31415 ahogy pécén is??? na, hogy adod el mondjuk a tegnap megvett Crysis Remasteredet az accountodról, miután végigtoltad? (most lépjünk túl azon, hogy miért venné azt meg bárki is, ill. hogy konzolon is digitális csak)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #16820480 #21 üzenetére

    gondolod nem tudtam volna keresni egy konzolon lemezes, elismerten jó játékot példaként? ;)

    (a GP egyébként is egy fenntarthatatlan, piactorzító, később rondán visszaütő fekély :D )

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #16820480 #32 üzenetére

    Első körben a konzolboltnak fáj, igen.

    Aztán amikor jól kiirtották a játékosok nemhogy a fizikai adathordozót, de a digitális játék is háttérbe szorult és minden, de tényleg minden kontrollt ráhagytak a platform holderre/kiadóra (gp/now/stadia), akkor amazok elkezdhetnek aratni.

    Éppen elég gond (álá netflix), hogy nem te határozod meg, hogy mit/mikor játszol, de hogy az árazásra se legyen alternatívád, az eléggé feketeleves kategória lesz. Persze akit ez az egész igazán érdekel, úgyis tehetetlen, hiszen a fortnájtozó game as servicen szocializált tömegnek "tökmindegy", hogy ma a fortnájt a menü, holnap a pubg2 lesz - neki ez tényleg tökoké.

    Magamat viszont sajnálom, előre :D

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Felesbandi #33 üzenetére

    Aki racionálisan dönt, az ezt végiggondolja, de a tömeg simán nem... elég megnézni a (szinte) nullás, részletre elhozható elektronikai cuccokat (nem a 0% thm-esekre gondolok :D ).

    Plusz, ez most info, mire lementek az előrendelések.... (amiket nem tudom hol/hogyan lehet visszamondani, van ahol - itthon - tudtommal foglalózni(!) kellett)

    Szerintem okosan van ez kitalálva, sajnálom, hogy nem vagyok ms részvényes :D

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #16820480 #39 üzenetére

    Lehet rá legyinteni, hogy MOST nemérdekel, hogy érdekel-e majd, de valójában nem tudhatod ;)

    Én pl MA szívesen megvenném az Outrun-t PS3-ra, vagy az X-men-t, GTI Club+ -t, MvsCapcom Originst, de nem tehetem. Fizikai hordozón sose léteztek, így jártam.

    És az előző generációban még a legtöbb cucc nem járt így, most rosszabb a helyzet, a digit-only konzolokkal pedig igazi pokol vár azokra, akiket nem mindig az aktuális "fotnájt" érdekel.

    GP/streaming - egykutya. ZÉRÓ kontrollod van a tartalmat illetően.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #06658560 #41 üzenetére

    Konzolon van lemezes kiadás. Pécén nincs. Pécén nem tudsz eladni játékokat. Tehát nem ugyan az a helyzet.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #06658560 #54 üzenetére

    Nincs. 2020 van, joreggelt :D

    Csandi: mennyi most a cod ghost? ;) 7 eves jatekert nagy feeling lehet 21 ezret kiadni... vagy varni az akciora, ami talan 8 honap mulva jon es epp 30% lesz ;)

    (#52) sheratan szerintem az osszes preorderelo megerdemelte a buktat. kar h a gp ezt az oromot is elveszi 1 2 jatek eseten ;)

    mmokon nem segit a fizikai kiadas, de nem minden jatek mmo - még :) a gp majd ezt is megoldja.... (nem fenntarthato h pl egy 8 oras AAA szingli jatek gp ben nyisson)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #16820480 #61 üzenetére

    és ha nem akartál volna 2 évet várni? ;)
    és ha épp nem lett volna akcióban abban az 1 db digitális boltban ahol vásárolhatsz? (vs. árgép.hu 543 boltja / világ 832472987658275782 boltja, ebay, stb)
    remélem érted a problémát, amit az egy bolt koncepció jelent....
    szerintem egy játékot nem kilóra kell mérni.... a ZD 100 órája nem hasonlítható egy COD 5 órájához (tekintsünk el tőle, hogy te melyiket élvezed inkább). nekem az ilyen "kontent" (lol) az inkább hátrány, mint előny (nekem a játék nem munka, utálom "kipucolni" a kopipészt openworld játékokat - és pláne zavar, amikor ez már "kötelező" (AC széria legutóbbi 2 része)

    a preorderelő ne preordereljen és nem lesz gond :) egyébként meg nem csak ő szívja meg, hanem te is és én is (mert ez váltja ki azt a bizonyos kiadói mentalitást, amit látunk...)

    (#59) Csandi persze, hogy direkt negativ példát ragadtam ki :) és ha én codozni akarok, nem vigasztal a 7k-s AC.... nem a cod az egyetlen rossz példa egyébként. és az ilyenek "ellen" a fizikai hordozó egy jó alternativa. van kontrollod.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Solten #72 üzenetére

    nem vagy ugyanott, mert nem feleakkorák lesznek a játékok XSS-en, hanem csak kisebbek valamennyivel (és kérdés, hogy kötelező lesz-e a smart delivery beállítása a dev részéről)

    így az XSS problémásabb gép (pláne, hogy optikai meghajtója sincs, azaz neccesebb a törölgetés is bizonyos helyzetben)

    (#92) Kopi31415 nem telepitheted, nem aktiválhatod ugyan azt a példányt másik pécén, másik account alá. egy játék egy accountra kötődik, "örökre" -> nem eladható a pécés játék maga (a lemeze igen, szobadísznek :D )

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #16820480 #103 üzenetére

    szerinted konzolstudio ugyan akkor akcióz mindig-mindent, ugyanannyira, mint a konzolsarok? (nem tudom ezek léteznek-e, csak példa!)

    én most az iron man-al szemezek, 7990-13990 között mozog az ára a budapesti boltokat tekintve.
    vs. psn-en vagy akciós a héten - vagy nem.
    melyiknél van nagyobb esélyed arra, hogy oktober 4.-én jobb áron kapd? vagy oktober 25-én?
    +melyiknél van arra esélyed, hogy párezer bukóval eladd, ha nem jött be VAGY "nincs meg az 5 kiló játékélmény" ?

    csak beleírod az ízlésed... ;)
    a lényeg továbbra is a digit sztór problémaköre, ahol az árakban sokszor semmi valós piaci érték nem mutatkozik... simán találsz 8 éves, 20 ezres játékot, amit nem vagy csak alig-alig akcióznak esetleg lekerül végleg psn-ről. ennek a "kontrollja" a lemezes változat, ami 8 évesen esélyesen nem 20k lesz, de ha mégis, akkor irány a használpiac...

    nyilván korlátozhatja az ember a játékizlését a GP-re, meg a filmes ízlését a netflixre - sajnálni tudom, aki erre kényszerül ;) (meg magamat is, hogy ez az üzleti modell vezet a game as service nonszenszhez, mert pont az 5 órás AAA kod-klónoknál (amik már nem is léteznek...) nem fenntartható)

    ZD-t egyébként megvettem, lemezen, mert gondoltam ha nem jön be, el tudom adni... de sajna nem került rá sor és árban mára kb annyit sem ér, hogy megérné' az eladással foglalkozni :D

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Solten #105 üzenetére

    azt írtad "ugyanott vagy" :) ez akkor volna igaz, ha a fele akkora tárhelyen fele akkorák lennének a játékok is, az OS is feleannyit foglalna.

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #16820480 #106 üzenetére

    az, hogy nem játszol a játékkal (én se) az nem a terjesztés módjának a hibája. szerencsére elférnek a játékaim, annyi nincs azért... és legalább figyelmeztetés is egyben/napi szinten, hogy "nem harácsolunk!" :D (DE!)

    online akkor veheted meg ha akciós, tehát akár 1-3 évet is várhatsz rá :D
    day1/preorder váráslásnál meg a fizikai példány is általában(!) megjön "indulásra"
    nyilván elképzelhető olyan helyzet, hogy impulzusvásárolsz és akkor a fizikai hátrányt szenved, mert nem kapod meg azonnal és ez elvesz az "értékéből", ezt aláírom

    egyik konzol sem pörgeti folyamatosan a lemezt, legalábbis én még nem találkoztam ilyen játékkal, install után/indítás után leáll a meghajtó.
    az igaz, hogy fel kell állni játékváltásnál és cserélni, de legalább látod a libraryd :D és nem egy szánalmas káosz, álá konzolos "library" (bezzeg a steam, és 15 év alatt nem sikerült "lemásolni", nyilván nem is cél, hogy rendezetten lásd, mid van - inkább konzumálj, vedd az újat! :( )

    az eseti előfizetéssel nekem az a bajom, hogy jön az időkényszer: lejátszani mielőtt lejár/kikerül a kínálatból :( nem óriási gond, de a kényszeresség néha elég "mérgező" érzés. ("játszani KELL, sietni vele!!")

    jah, a pécé nyomor :D (és most eljön ez is konzolra is, a lemeztelen gépekkel)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák