Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz ddekany #34 üzenetére

    Igen. Ott nem veszel, csak bérelsz. 50 év aaltt sem fizeted ki egy ház árát. Ha 3000 Euro az összebevételed, az 4 emberre csak akkor kjó, ha már van hol lakni. Ha albérlet, akkor 1000 Euro simán elmegy belőle, és 500 Ezro fejenként ott az nem olyan sok. Nálunk egy br 400-450 e Ft + családi adókedvezmény stb sokkal jobb lehet. ;) A netto 3000 Euro is átlag felett van, a br 400-450e is, kb hasonló arányban. Családi adókevezménnyel + CSP + Gyes/gyed simán megvan az 500-600e netto itthon, főleg 3 gyereknél, a fentebbi példában, kint a netto 3000 Eurohoz nem tudom, mennyi jön, de csak akkor, ha állampolgár vagy, ha jól tudom, de ha nem jól tudom, passz. Csak ott ha bemész egy múzeumba, akkor 10-15 Euró fejenként, de van, hogy 20, vagy több. Szóval nem olyan egyszerű a képlet. Összességében előforulhat, hogy jobban lehet élni, ha valaki ügyes, de szép lassan mi is zárkózunk fel.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák