Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    Tetszenek a hozzászólások.

    Hogy ki mit nyilatkozik, az egy dolog. Az EPYC sajnos láthatóan nem fogy úgy, mint ahogy eredetileg szerették volna, legalábbis ezt lehet érezni. 20% alatt nem lesz nehéz tartani, mert bármerre megyek előadásra, mindenütt az intelt istenítik, az EPYC-ről szó sem esik. Ilyen környezetben nagyon nehéz áttörni.

    Egyébként vlóban jól jönne egy 1 CCX-es design, mivel abból sokkal többet le lehetne gyártani a mainstream vonalnak. Persze, nyilvánvalóan meg kell tervezni, és az pénzbe kerül, de már kintvan az AMD a csávából, így ez nem olyan nehéz dolog. pénzbe kerül, de simán visszajön nekik az ára, ha bele mernek vágni, mert biztos, hogy az már ellenfele lesz a 8 magos Coffee Lake-nek is, minden szinten.

    Az új APU 12 nm-en jön, és natív DDR 4 3200-as memóriavezérlőt kap, valószínűleg a cache kezelésén is csiszolnak egy kicsit.

    14 nm, és a chipsetek. Elméletileg már az intel és az AMD is 14 nm-en gyártja a chipseteket is (AMD -> X470/B450), a régebbi chipseteket valószínűleg raktárról értékesítik, és az alaplapgyártóknál is inkább a régi készleteket értékesíthetik. Ez egyszerű közgazdaságtan. A régebbit csak alacsonyabb áron lehet eladni.

    A 10 nm és az intel

    Lehet, hogy valóban nehézségeik vannak, de lehet, hogy nincsenek. Hogy ki mit nyilatkozik, az egy dolog. E téren csak a szememnek hiszek. Gondljuk csak el. Minek váltsanak 10 nm-re, amikor még 14 nm-en sem tudják kiszolgálni a piacot, és 10 nm-en drágább lesz gyártani. Most 1-2% átvándorol az AMD-hez... És mennyiben fog ez nekik fájni? Szúnyogcsípés? Mivel nem kell árat csökkenteniük, sőt, előfordulhat, hogy bizonyos vevők magasabb árat akarnak majd fizetni nekik, még jól is kijöhetnek ebből, mert növelhetik/megtarthatják a profitot.

    Ha viszont tényleg ennyire küzdenek a 10 nm-rel, akkor nagyon nagyot fognak veszíteni. Ez tény. Lassan 2 éve csúszik a 10 nm, motiválva még most sincsenek annyira, hogy nagyon erőltessék, mivel mainstream vonalon, ha egy picivel is, de szálanként erősebbek az AMD-nél, és emiatt fogynak is a processzorok bőven, akkor miért erőlködjenek? Majd átállnak jövő év végén, vagy 2020 elején, amikor már látható lesz, hogyan alakul a helyzet az AMD (TSMC) 7 nm-ével. A sok FAN, és a szerverpiaci, és mobilszegmensbeli berögződések miatt nem lesz olyan nagy piacvesztésük szerintem. Hozzáteszem, szerintem. Ha nagyon kellene félniük, akkor már most 10% körüli piaci részesedése lenne az EPYC-nek, és az szárnyalna tovább. De ehhez először 2%-ról kellene felmenni 10-re, ami elég nehéz lesz nekik a jelen állás szerint. Hónnappról hónapra szerezhetnek valamennyi piacot, de 3-4 év alatt alakulhatna csak ki legjobb esetben is, hogy minden szegmensben fele-fele legyen a részesedésük, tehát bőven ráér az intel 2020 elején piacra dobni a 10 nm-es processzorait, és akkor visszahódítja a paic egy jelentős részét. Én így kalkulálok. Szeretném, ha az AMD-nek jobban menne a szekere, de sajnos ezek a tények.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák