Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Nem tudom, mit paráztok, olyan lesz ez is, mint a drónozás, konténerekből távolról először, szimulátorban ülve vezetik a földön maradva a "pilóták" a fent lévő gépet (azaz nézik, mert jobbára fulltökautomatán repül), aztán eltelik még 10 év és egyetlen "pilóta" fog kb. 100 gépet vezető AI-t egyszerre felügyelni.

    Én amúgy azt nem értem, hogy ilyen irdatlan, elképesztő költségek mellett, amivel egy teljes légijárat és minden hajcihő jár, miért pont a pilótán kell spórolni ? Ez akkora kretén egy gondolkodás..

    Azért késik a drón jellegű reptetés, mert kisebb tömegek ülnek a gépeken. Ha ma kellene nukit dobni valamilyen városra és mondjuk nem ballisztikus rakétával küldenék, hanem a klasszik enolagéj módon, senki nem ülne a fülkében, hanem a bolygó túloldalán lévő konténerből tolnák.

    De amúgy ennek sem morális, hanem üzleti oka van: alapvetően az üzletember, a légitársaság tulajdonosa(i) leszarják magasról, ha AI/géphiba miatt lzuhan 150 utas, vállat von. Mármint a puszta tényre. Tényleg leszarja magasan. Te is leszarod, meg mindenki leszarja úgy általában, hogy mi zajlik egy Aleppóban, a lényeg, hogy a kis kényelmes fasza életünket ne zavarja semmi és ezzel egy számokat méregető csoport pláne így van. Az egyetlen oka, hogy késleltetik a csutkafull-önálló, pilótanélküli AI-s és/vagy drón jellegű földről irányított repülést az az a hírérték, ami egy balesetnél iszonyú kárt okozna az üzletnek. Nem a száz-akárhány ember halála okozza a kárt, tényleg beleszarik mindenki (idézőjelben. És amúgy fogadjuk el: ez így van. Elolvasod, jaaj jaaj, lapozol, jön a következő hír, vagy reklám, kész, elmúlt). A hír okozza a kárt utána. És amíg az AI-ra lehet kenni, ez nekik nagyon rizikós lépés, így aztán 2 pilótából 1 pilóta, pszichés hatás elemez, fű alatt már amúgyis AI megy csak nincs nagy dobra verve, a pilóta (mindkettő) kb. dísz a fülkében, kis túlzással... az 1 pilóta után jön 10 évvel később a 0 pilótás manőver, szoktatás, kondicionálása a népeknek, majd megszoktuk végül azt is és beáll a gyönyörű pilótaköltségmentes béke az új Birodalomban. Így van ?

    Így.

    :DDD

    Ja és közben mindig jönnek majd a kamustatok arról, hogy az AI-val mennyivel csökkent a légikatasztrófák száma, ezt meg nagyon egyszerűen el lehet érni: szoktam mondani, hogy csak azt a statot hiszem el, amit jómagam hamisítok, innen meg marha egyszerű a fekete dobozt is szénné-hamisítva azt mondani kifele, hogy a pilóta hibája, bla bla bla - közben lehet az algoritmus hibázott. Leszólnak a programozónak, hogy dikk, kicsit itt bele kéne nyúlni a kódba, közben egy pilóta élete (ha túlélte) szakmailag és mindenhogy elmeszelve a g*be, az AI oltárán, mert kifele az avatatlan tömegeknek, akiknek agyát az RTL és társaik lúgozzák minden este, be kell adni, hogy hát ja, pilótahiba.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák