Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz gejala #21 üzenetére

    De ugye nem azt akarod mondani, hogy az EU/USA piacra szánt Sharp tévékben nem Sharp panel van!? Attól, hogy máshol szerelik össze ugyanazokból az anyagokból, még nem lesz rossz.

    Ha már VA, akkor sokkal inkább a Sharp-féle U2VA, mint a Samsung S-PVA-ja! (Újabban a Sony is az U2VA-t alkalmazza, szakítottak a Samsunggal.)

    Nem tudom, te milyen IPS alapján mondasz véleményt...? Valami korábbi, pl. S-IPS (400:1 kontrasztarány)? Esetleg egyes olyan újabb készülék alapján, amiben nem lehet eléggé levenni a háttérvilágítást, vagy egyszerűen rosszul van beállítva, ezért magasabb a feketeszint a kelleténél sötétben?

    Pl. a H-IPS-es NEC EA231WMi-n 0,05 cd/m2-ig vehető vissza a feketeszint, ami már igencsak sötét, igaz a fehérszint ilyenkor csak 50 cd/m2 (1000:1 kontraszt), de ez így tuti jó sötétben való filmezésre! (Csinálom is! :) ) Vagy ha az kell, feljebb vett fényerő mellett 0,1 cd/m2 feketeszint és 100 cd/m2 fehérszint is teljesen jó, sötétben! (De pl. a U2311H-val is elégedett voltam, pedig az "csak" 800:1.)

    Ez persze monitor, egy tévétől mégtöbbet várunk, nem is hiába: az újabb IPS Alpha panelek kontrasztaránya megközelíti az S-PVA-t, és főleg az MVA-t!

    [link]

    Majd nézd meg azt az S-PVA-s tévét egy CRT mellett!!! Az IPS színei és úgy általában a képe sokkal közelebb áll ahhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz gejala #26 üzenetére

    Nem figyeltél! Monitorról beszéltem. Azon legalábbis, 200W-os lámpafény mellett is elég a 130 cd/m2, nem hogy sötétben... Sötétben pedig éppen elég az 50 cd/m2, munkára még sok is! Bár én a tévével sem szoktam éjszaka kisütni a szemem.

    Mellesleg az sem mindegy, a tévét milyen messziről nézzük. A "falusias" 5m-ről vagy a HD-hoz passzoló 2m körülről.

    Monitorban S-PVA-ból is 1500:1 a top és 1000:1 a jellemző.

    A tévés IPS Alpha natív kontrasztaránya 2000:1 körüli, amibe már nem kell "belehalni" és nem "homályosítja el" a többi szempontot. (Talán van már ennél jobb is, nem tudom.)

    Ráadásul az IPS karakterisztikája teljesen más a sötét részek tekintetében, mint a VA-k. Utóbbiakon hajlamosak a sötét árnyalatok a feketébe veszni (black crush...), ami IPS-en ismeretlen. (Kivéve persze, ha digitálisan csökkentjük a fényerőt vagy egyéb számítási vagy beállítási hiba van az elektronikában.)

    A 0,06 és a 0,1 között nincs egerverő különbség... Itt legalább 10x szorzó kell a látványos különbséghez.

    BTW, monitor fronton sajnos csak nagyon kevés modellnél alkalmazzák a tipikus IPS-es, rézsútos irányokban a fekete területeken látható glow-ot teljesen kiküszöbölő filtert, de az IPS Alpha paneleken rajtavan.

    2009-es a videó.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz gejala #28 üzenetére

    Úgy, hogy ezt írtad: "Monitornak a legjobb, de a nevetséges fekete/kontraszt miatt nem való filmezésre (sötétben azonnal meghal az IPS panel egy sötétebb jelenetben)"

    Korábban volt linkelve: [link] Itt pl. 1500:1 közeli az arány, de ez egy olcsóbb típus. (A háttérfényt vagy nem lehet rajta manuálisan szabályozni, vagy nem találták meg. A fényerő beállítás digitális effekt, ami a feketeszintet nem befolyásolja, így nem csoda, hogy az ilyen 300 cd/m2-es fehérszintekhez -- ami sötétben nagyon sok -- magas feketeszint társsul.)

    "Nekem egyébként is jobban bejön a black crush, mint a 0,1 cd/m2 fekete..."

    Izlések és pofonok... (Hozzászámítva a színeket, oldalról kifakuló képet is.)

    "Ez nettó hülyeség, igen látványos a különbség."

    Nem hülyeség: látható a különbség, nem azt mondtam, hogy nem, de a 0,06 is messze nem matt fekete, csak némileg sötétebb, mint a 0,1. Numerikusan 40%-kal kevesebb.

    "Még a 0,003 cd/m2-es Kuro és a 0,02-es G20 közt is ég és föld van..."

    Te, itt már közel 10x szorzó van!!! Nézd csak meg, mint írtam erről az előzőben!

    "Már 0,005 cd/m2 eltérés is látható az alacsonyabb tartományokban, ha egymás mellett van a két tévé."

    Nem az abszolút különbség számít, hanem a relatív.

    Amúgy közben "rájöttem" (ill. eszembejutott), hogy az IPS Alpha a gyártó neve, a panelé pedig IPS Pro.

  • dezz

    nagyúr

    válasz gejala #29 üzenetére

    A feketeszint természetesen a háttérvilágítástól függ (ami normális esetben a kívánt fehérszinttel arányos), mint bármely paneltípusnál...

    Csak én nem látok konkrét számadatot a statikus kontrasztarányra vonatkozóan az IPS Pro esetén? Csak ezt:

    "LCD television has never been renowned for its black level, and while the TX-L42D25’s is by no means bad when compared to the competition, prospective buyers especially concerned about black level in darkened viewing environments would be better served by an alternative display technology (it starts with a “P”…)"

    (A P az nem PVA, hanem plazma...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák