Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz gejala #28 üzenetére

    Úgy, hogy ezt írtad: "Monitornak a legjobb, de a nevetséges fekete/kontraszt miatt nem való filmezésre (sötétben azonnal meghal az IPS panel egy sötétebb jelenetben)"

    Korábban volt linkelve: [link] Itt pl. 1500:1 közeli az arány, de ez egy olcsóbb típus. (A háttérfényt vagy nem lehet rajta manuálisan szabályozni, vagy nem találták meg. A fényerő beállítás digitális effekt, ami a feketeszintet nem befolyásolja, így nem csoda, hogy az ilyen 300 cd/m2-es fehérszintekhez -- ami sötétben nagyon sok -- magas feketeszint társsul.)

    "Nekem egyébként is jobban bejön a black crush, mint a 0,1 cd/m2 fekete..."

    Izlések és pofonok... (Hozzászámítva a színeket, oldalról kifakuló képet is.)

    "Ez nettó hülyeség, igen látványos a különbség."

    Nem hülyeség: látható a különbség, nem azt mondtam, hogy nem, de a 0,06 is messze nem matt fekete, csak némileg sötétebb, mint a 0,1. Numerikusan 40%-kal kevesebb.

    "Még a 0,003 cd/m2-es Kuro és a 0,02-es G20 közt is ég és föld van..."

    Te, itt már közel 10x szorzó van!!! Nézd csak meg, mint írtam erről az előzőben!

    "Már 0,005 cd/m2 eltérés is látható az alacsonyabb tartományokban, ha egymás mellett van a két tévé."

    Nem az abszolút különbség számít, hanem a relatív.

    Amúgy közben "rájöttem" (ill. eszembejutott), hogy az IPS Alpha a gyártó neve, a panelé pedig IPS Pro.

Új hozzászólás Aktív témák