Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex91

    félisten

    válasz ilor14 #80 üzenetére

    Jo a logika. Csak iPhone teren nagyon telitett mar a hasznalt piac. Jo aron, gyorsan eladni, hat...

    Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz ilor14 #80 üzenetére

    25-ért vettem használt 1st gen SE-t, januárban.
    Ha nem lenne telenor kártyafüggő, (meg bírna egy napot) inkább ezt használnám CSAK, mint a Xiaomi Mi Note 10-et, amit újonnan vettem mikor megjelent :) (ezzel már csak WiFi-t osztok az iphonenak)
    Xiaomit már nem vennék akkor se ha ingyen lenne. Ha még valaha visszatérnek a 2014-es, Mi 4-es szintre támogatasban, build qualityben, megbízhatóságban, featureökben, na akkor talán. Ez az SE még ma, a legfrissebb iOS-el sem laggol, ellenben a 19 novemberi Xiaomival, ami bármikor RAM-ot takarít, lefagy, és olyan kellemetlen vele gépelni, h többször elképzeltem már a rituális kivégzését.

    -

  • mrThomi

    addikt

    válasz ilor14 #80 üzenetére

    Szerintem meg mindig a legujabb alig hasznalt csak kicsomagolt par napos/hetes keszulekeket erdemes megvenni olcsobban(ha talalsz ilyet), majd par honap hasznalat utan ugyan annyiert eladni, igy nem buksz, de mindig "uj" telod van. En mar nem vagyok hajlando a teljes arat peldaul egy media marktban kifizetni, legyen az egy kozepkategorias 500€ telefon. Hatrany: 2-3 havonta cserelgetned kell a telefont.

    [ Szerkesztve ]

  • arn

    félisten

    válasz ilor14 #80 üzenetére

    Ez a felhasznaloi hulyites miatt van… az apple cuccot akkor is megveszik dragan, ha regi es szar mar. Vicc, hogy a doglassu 7 eves air2ot ugy elvittek irrealis aron, hogy kettot pislogtam, az s10 galaxy, ami szvsz idotallobb telo lesz a 8g ram miatt, mint pl az iphone12, ket honapig itt allt. De irhatnam a regi mac minit, etc. jol csinalja az apple meg kell hagyni, de kisse tul van ertekelve. Az ipad pro ami messze a konkurencia elott van, a tobbi max szepen becsomagolt alternativa dragan, van amiben picit jobb, van amiben rosszabb.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz ilor14 #80 üzenetére

    Egyrészt alapból rossz a feltételezés, hogy megtérül a befektetett pénzed amikor eladod a telefont. A jó megfogalmazás az lenne, hogy általában nem buksz annyit egy iphone-on, mint más telefonon. Viszont itt már akkor arról is beszélnünk kell, hogy más gyártók messze sokkal jobban leakciózzák a készülékeiket, ráadásul sokkal hamarabb is. Egyébként szerintem nagyrészt ez okozza azt, hogy pl egy samsung nem tartja úgy az értékét, mint egy iphone. Minek vennék meg tőlem 200 ezerért az egy éves újonnan 300 ezres telefonomat, amikor 230-ért újat kapnak, mert akciós. Eközben az iphone-t el tudod adni annyiért, mert az a boltban még mindig 270. (Disclaimer: ezeket az árakat fejből írtam, hogy tényleges számokkal támasszam alá a mondanivalómat. De ezek nem igazi árak, nem kell őket kijavítani. Az én megfigyelésem szerint körülbelül ez a helyzet.) Egyébként emiatt általában androidos telefonoknál az a jó döntés, hogy vársz pár hónapot, esetleg fél évet, mire elkezdik igazán akciózni őket. Így nem is költöd el azt a pénzt, amit már nem kapnál vissza, amikor eladod.
    Másrészt pedig akkor tudod ténylegesen jó áron eladni, ha baromi jó állapotban van. Tehát ez egy kockázatos befektetés. Ha betöröd a kijelzőjét, összekarcolod, vagy elromlik rajta valami a garancia lejárta után, akkor máris buktad a pénzed. Arról nem is beszélve, hogy el is lophatják, vagy elhagyhatod. Persze védheted biztosítással a befektetésedet, de akkor meg a plusz költség miatt nem térül meg a pénzed.
    Harmadrészt pedig nem csak és kizárólag a szoftveres támogatás miatt tartják az értéküket az iphone-ok. Azok a régebbi iphone-ok is ugyanolyan jól működnek ma, amik nem lettek frissítve, mint azok amik lettek. Az értéktartásnak részben a márka prémium image-éhez is van köze. Részben pedig annak is hogy (pár kivétellel) minden iphone felsőkategóriás készülék, így a használt piacon egy hozzá nem értő is biztosan tudja, hogy egy jó telefont vesz. Ellenben egy xiaomi Mi 10 t-rex lite pro max-ról nem igazán tudja hogy az micsoda, nem is akar érte annyit adni mint egy iphone-ért. És még kitudja hány oka van neki, hogy jól tartják az értéküket.

Új hozzászólás Aktív témák