Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    Én beletennék még 2 dolgot...az egyik egy mikrofon,amivel adott esetben beállíthatóan megoldható lenne a külső hangok bejutása,a másik egy külső kamera,hogy át lehessen váltani a külvilágra.Valahogy nekem erről az első VR sisakos élményem jut eszembe,hogy szép és jó,de ott koppantam először,amikor rájöttem,hogy hiába fordulok a mellettem álló haveromhoz elmondani,milyen frankó is ez :DDD
    Vicces,de akkor,ott tényleg elfogott kicsit a "pánik",hogy hogy kéne "kijutni".A VR maga frankó volt...
    Nomeg ha túl "reálisra" sikerül az élmény,akkoris maradna az embernek egy "pánikgomb",ami a cucc letépése nélkül is "visszatesz" a külvilágba.Nomeg írnak FB-n és akkor nem tud az ember válaszolni,de ott a játék saját chatja,a Steam és az Origin felülete...
    Ezeket simán meg lehetne oldani,hogy 2 respawn között kiváltok a külvilágra,bepötyögöm a normál monitoron+billentyűzeten,majd gó vissza 1 gombnyomással.
    Az se hátrány,hogy ha az ember azért beöltözve is meg tudja oldani,ha valaki jön,váltson vele pár szót,megcsörren a telefon,benéz a zasszony,hogy milyen sört vegyen a boltból,stb :DDD
    Annó még ipari fülhallgatós-zajvédős adóvevőn is volt mikrofon és kis tekerő beállítani a "környezetet".

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Menthirist #38 üzenetére

    De gondolj bele,hogy hasznos-e,ha kapna egy mikrofont oda,ahová a mobilt tartod...jó,hát tudom,biztos mindig van az embernek zavartalan 2-3 órája VR-ezni úgy,hogy senki nem keresi semmin... :F
    Kamera pedig 1000ft-os tétel.Komoly telók pl.5mpx-es autofókuszos kamerája is megkapható még kiskerben is párezerért,ha meghibásodna...
    Aki a lentebbiek hasznosságát vitatja,próbálja ki,milyen egy hallás+szemvédővel rájönni,hogy dolga akad a "külvilágban"...velem tapasztalat mondja,hogy a mezei júzernek ilyesmi fontosabb,mint a mégultraüberebb hang.

    Persze mondom,OK,akinek lesz alkalmanként 2-3 óra asszony,fb,telefon nélküli kockulásra,és a játékokban,stb.se használ semmi kommunikációt.
    De mégis életszerűbb,ha akár VGA-ban,de lepillanthatsz a billentyűzetre,és kényelmesebb,mintha valami vetített billel marháskodsz.
    A játékok menüjét is kezelni kell,vagy pl.mikor a Steamben majd nézed a barilistát,kivel játssz,rá kell írni,navigálni a szerókeresőben...
    Nem fog itt mindenhez jönni hirtelen támogatás a sisakosoknak/egyéb gondok.
    És még a család se utál ki,mert sisakban is megnézheted,mit épített/rajzolt a kisfiad,és még meg is dicsérheted,mert halljátok egymást :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Komplikato #41 üzenetére

    Körülbelül ;] Csak itt plusz,hogy elvileg sztereoszkopikus a külvilági kép is,vagyis 3D az is. :C
    Arról nem is beszélve,hogy a plusz kameráknak szerepe lehet abban,hogy a rendes képet egészitsék ki VR-el...akár játéknál,akár munkánál hasznos lehet egy ilyen "kevert" megoldás is.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Új hozzászólás Aktív témák