Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz opr #11 üzenetére

    Ójajj....

    "Mindig is"

    Ezt miről alapozod? Ha meg nem tudsz valamit, akkor inkább előbb olvass utána, majd aztán nyilatkozz. Csak egy tanács.

    Nekem egy 999 MKII van itthon. Feltételezem nem hallottad még szólni. Nem vagyok vájt fülű és nem is a régi szép időkből való már ez sem, de vannak páran, akik a fél karjukat odaadnák érte, ha most feltenném az apróra.

    [ Szerkesztve ]

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz opr #14 üzenetére

    A lényeget már úgy látom leírták a többiek előttem. A 80as és még tán a 90es években is ott voltak a szeren. Igazi, klasszikus japán minőség.
    Aztán, mint sokan elkezdtek mini hifiket készíteni. Ott is voltak jó félék nekik. (Az enyém is az). Szerintem nincs olyan termékük ami ne állta volna a sarat az adott szegmensbe, ahová szánták.
    Az árképzés nem feltétlenül tükrözi a jó minőséget. Igen, ha az általad felhozott időszakot és a mini hifi piacot nézzük, akkor a legtöbb átlag polgár Sony-t vagy Panasonic-ot vett. Vagy maradtak sokan mondjuk a Technics féle hifiknél. De ha mondjuk egy Panasonic torony 120-ba került, azt a minőséget simán tudta hozni az Aiwa 60ért is.
    Aztán ahogy schawo is írta, a Sony felvásárolta 2002-3 körül. Ott kapott egy új arculatot, volt pár jó (érdekes) gép még akkor is és utána ment is a süllyesztőbe. De kb az egész mini hifi piaccal ez történt. Hisz a technika fejlődött, jöttek az újítások. Először eltűnt a vinyl, majd a deck, aztán a cd, majd az mp3-as cd is.
    Most mi van. Max micro tornyok erősítővel, tunerrel, usb és sd kártya csatlakozással, meg természetesen a vezetéknélküli csatlakozással. Ma meg már az aktív vezetéknélküli hangfalak telefonokhoz stb.
    Ahogy a tartalmak digitalizálódtak, úgy váltak feleslegessé azok a készülékek.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz dagonya #27 üzenetére

    Aham.... azért kezeljük már helyén a dolgokat!
    A te írásod autókra helyettesítve kb. Astra vs. Bentley Continental.
    Itt meg jelenleg egy Astra vs Focus-ról van szó kb.
    Nyilvánvalóan, vannak emberek, akiknek a hangeszközeik többet érnek, mint másnak az otthona. Nincs is ezzel (nagy) gond. De ez itt eddig nem erről szólt. Egy mezei műszaki üzletben ezek a termékek nem voltak "alsó polcosok".
    Írtam is, hogy a a maguk szegmensében voltak jók. Semmi érelme pl. egy Aiwa vagy Sony erősítő nekieresztésének egy csúcs csöves erősítőhöz.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz dagonya #30 üzenetére

    Nem értelek. Te ezt írtad: "az aiwa, szoni, panaszonik mindigis a kommersz szegmensben szerepelt."
    Itt eddig is ezen belül ment a hasonlítgatás, hisz kommersz üzletekben kommersz termékek kerülnek kihelyezésre, és a kommersz emberek ezeket veszik és hasonlítgatják.
    Itt még csak Deononról sem volt szó, hisz árban sem egy kategória.
    Viszont a kommersz eszközök között igenis ott volt a szeren az Aiwa.
    A hallás pedig totál szubjektív. Igen, van aki a zenét hallgatja és van aki élvezi. Aki élvezi megvan hozzá a hallása is, az igénye is és a pénztárcája is. Akik meg csak hallgatják azok pedig lehetnek "kommerszek."
    Mellesleg az sem mindegy mi a felhasználási terület. Az elektronikus zenét kedvelőknek totál mindegy, hogy Aiwa vagy Clear Audio...

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák