Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oraihunter

    aktív tag

    válasz atti_2010 #28 üzenetére

    Ok, én ezt értem. Csak hát azt ők sem várhatják el, hogy a legyen minél olcsóbb kategória a tökéletesen megfelelő, és max grafikán 400FPS -el megy rajt a BF4. Bár igazad van, a magyar ember elvárja /tisztelet a kivételnek :R /, hogy 30.000-ért minden maxon, és azonnal tündököljön, akadás mentesen. Mint a mesében. ;]

    oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

  • sb

    veterán

    válasz atti_2010 #28 üzenetére

    30k-ért lap+ (erős Llano!) proci? Ez biztos?
    Bár lehet, hogy agyamra ment az mITX méret. Végül is mATX-ben Intelből is hemzsegnek a 10k-s lapok most is. Ezelőtt évekkel is volt H61.

    Prociból meg megint nem értem hogy lehet olcsóbb az AMD. Az oké, hogy a +dvga-val már drágább lehet, de cpu-ban is az ár/teljesítmény az Intel felé húz a Pentiumok óta. Egyszerűen AMD-ből soha az életben nem kaptál 10 környékén, de legalábbis bőven 15k alatt újan jobb teljesítményt. Hiába a rendes 4 mag, ha 4 szálon is lenyomja egy 2 szálas Pentium... az utóbbi 4-5 év játékairól meg inkább ne is beszéljünk, hogy max 2 szálat használva melyiken gyorsabb.

    Amit még jótékonyan kihagysz a számításból - pedig én említettem - az a ram. DDR3 most horror árban, régebben amíg normális áron volt akkor meg az 1866-2133 ramok voltak horror árban.
    APU mellett -1GB-tal indulsz (játékhoz), így 4GB nagyon necces. DC-hez veszel 8GB 1866/2133-ast vagy Intel mellé 4GB 1333(+dvga 1GB)... komoly árkülönbség akármerről is nézem.

    Nekem is volt Llano-m netes gépben, játékra gyenge volt.
    Csúcs FM2 (sok, gyors rammal) dupla sebességű lett volna, de Pentium+7750-re lett cserélve és fényévekkel jobb lett az FM2-nél ugyanolyan áron, ami felmerült cserére.
    A Llano-ból most tökéletes HTPC lett. (Ott meg persze a fogyasztása súlyos, ami szintén AMD betegség, de ezt sikerült töredékére szorítani. - De ez sem az AMD-n múlt.)

    Most őszintén, az aláírásodban is ott figyel a 2x4GB 2400-as ram. Nekik mennyi ram ment a konfigba? Mennyiért?

    Egyébként - szvsz - az APU-knak amúgy sem a dvga kiváltás a terepe, csak ezt sokan benézik. DDR3 mellett esélytelen kihasználni a gpu-t. Így sem rossz és sok embernek megfelel, ezt elismerem, de ha nekik elég ez lightos játékra akkor be kell látni, hogy 10x annyi embernek elég egy Intel IGP is. Mert sokkal többen vannak akiknek annyi se kell... egy csúcs APU fele is elég teljesítményben.
    Az APU-k előnye a HSA-val fog kijönni. Míg most vga-ként kb. félgőzön mennek egy dvga-hoz képest a ram miatt, heterogén programban agyonvágják a legerősebb x86-os procit is. Ez lenne az igazi, brutálisan nagy előny.

    Nem véletlen, hogy a gamer jövőkép is az APU+dvga. Az office-osoknak meg marad a sima APU/IGP-s Intel, ami bőven elég lesz.

Új hozzászólás Aktív témák