Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    Tök jó, hogy elmondták ugyanazt, mint 2-3 éve.. De közben nem jöttek ki semmi újjal, ez a tegra verzió is "majd lesz" egyelőre papíron létezik, vagy a fejekben. Közben a konkurensek szisztematikusan jönnek ki jobbnál jobb fejlesztésekkel, kész termékekkel. Legalább megtudhattuk miket vezetnek ki a piacról (igaz ezt már régebben is elszajkózták párszor és amúgyis köztudott évek óta) Tulajdonképp mit csinál az nvidia a saját tönkretételén kívül? Ménem dógoznak ezek :F

  • #10691584

    törölt tag

    válasz smkb #9 üzenetére

    Ha rálépsz a gázpedálra, majd leveszed róla a lábad, a gépjárműved egy ideig lendületből halad tovább. A 3Dfx is robogott addig, míg fejlesztettek/ill. nem fejlesztettek "félre". A mutatóik csak mutatók és nem mindig egzaktak, én pedig több (jövőbeni) évről beszélek. Régebben (még a "VGA only" időszakban) volt egy mondás: "annyira vagy sikeres a GPU piacon, amennyire az aktuális chiped sikeres" és ha ma már nem is csak kizárólag GPU-ban gondolkodnak, az elv továbbrais érvényes, különösen, ha ami akkor "aktuálist" jelentett, ma már halmozottan a nem oly távoli jövőre is értendő (1-2-3 évek) Egyébként azzal sem értersz egyet, hogy a cikkben hivatkozott nyilatkozatok enyhén szólva is "ismerősek" úgy 2-3 évvel ezelőttről és vissza-visszatérnek :F Ennél azért több kell az üdvösséghez már manapság. Én azt látom, hogy a Tegra chip nem fejlődik olyan ütemben, ahogy az elvárható lenne és ez még akkor is sz@r az nvidiára nézve, ha a jelenlegi "mutatóik" nyereségről tesznek tanúbizonyságot. Annak idején, úgy 2008 magasságában az nvidia team beharangozta, hogy a mobil chipekben látják a jövőt és arra lehetett számítani, hogy mint "úttörők" az akkori hasznukkal/tőkéjükkel/ismertségükkel, esetleges "elsőségükkel" letarolják majd a piacot. Te ezt látod? Megtörtént? Vagy az nvidia csak egy a húszból? Sokszor évekig elvannak egy chip-el/fejlesztéssel és azt, vagy annak valamilyen "ráncfelvarrott" változatát favorizálják még akkor is, amikor a konkurens fejlesztők már rég újítottak kész termékek formájában. Azt írod, hogy az nvidia "masszívan nyereséges" de engem érdekelne az is, hogy melyik üzletágban. A tegra hoz nekik ennyit a konyhára, vagy a HPC? Esetleg a diszkrét gfx kártyáik, netán az eladott igp-k? Szerintem rohadtul nem mindegy és csöppet sem magától értetődően stacionárius az nvidia sikere/mutatói a jövőben, ha így folytatják ezzel a fajta hozzáállással. Szigorúan magánvélemény és ne legyen igazam, mert: 1. NEM utálom az nvidiát (már csak nosztalgikus érzéseim miatt sem) 2. Nem lenne egészséges, ha kiesne a piacról és mittomén a matrox sorsára jutna és 3. Kár lenne értük egyébkéntis.

Új hozzászólás Aktív témák