Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #12 üzenetére

    A kezeim között átfutott és általam birtokolt Chifik egyike sem volt sorjás, a többségüket szerszám nélkül lehetett szerelni csaknem már 20 éve, ami akkoriban finoman szólva se volt hétköznapi, és mindegyik jól szerelhető volt. Hozzáteszem, a saját szervergépem frontoldali I/O portjait egy lecsukódó ajtó fedi, és bár sűrűn használom, a mai napig tökéletesen funkcionál. Szóval igencsak igényes a kivitelezés minősége.

    Szóval az általad felhozott érvekből maradt egyetlen egy: a kinézet. Ami szubjektív dolog. A Lian Li házak döntő többsége például szvsz nem valami szépek. Anno a PC-60-tól oda meg vissza volt mindenki, hogy hú-meg-ha-ez-alu, közben meg élőben megnézve akkora csalódás volt számomra, hogy csak na, egyszerűen attól, hogy valami aluötvözetből készül, még nem lesz szép.

    1. ajtó (igaz, ez a Cosmoson is hatalmas minuszpont, még ha ott csúszkás is), 2. feleslegesen görbülő ívek (semmi funkciója, díszítő jellege megkérdőjelezhető), 3. kitámasztó lábak (anélkül felborulna?). És 4.-nek: alumíniumot nem nagyon látok, csak sima vas.

    Jujj. Az esztétikai dolgokat hagyjuk. Engem az ajtó annyira nem zavar, bár az elején meg kellett szokni (a CD/DVD-t nem nagyon használtam már a 2000-es évek közepén se). A görbülő ívek nekem especiel bejönnek, ezért választottam anno a Corsair R400-at is. A kitámasztó lábak arra forgathatóak, amerre szeretnéd. Ha nem tetszik, a ház alá hajtod. Szóval a szubjektív indokaid finoman szólva se tárgyszerűek. Nem esik szó sorjás lemezről például sehol, amit mindig felemlegetsz - és a saját tapasztalataim szerint se volt soha sorjás egy Chifi ház sehol.

    Vasat nem látsz amúgy sehol Chieftec házon, acélt esetleg. Nekem a Lian Li alu anyaga nem ad semmi extrát, szóval sose értettem, miért kell attól hanyat esni egy számítógép háznál, hogy aluötvözetből készül... :F

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • hallador

    addikt

    válasz Dr. Akula #12 üzenetére

    Nekem is van Chieftec házam nem sorjás sehol.

    Betonból is lehet súlyt szerezni, de azért ha alumíniumból van, és az se horpadós, hanem elbírja a súlyát, az nem hátrány.

    Igen, pont ez volt a legtöbb olcsó ház baja, hogy könnyű volt, és elbírta a bármit is, csak sorra mentek tönkre az alkatrészek mert azok fizikailag mozogtak, mert a ház minősége olyan volt. A Chieftec nem ilyen ma sem, meg nem is volt soha ilyen.

    És végül, de talán legfontosabb: néz ki valahogy, nem egy rakat lengyelpiacos szerencsétlenség. Amit nem dugdosni kell, hanem mutogatni. Na a Chieftec ennek a szempontnak tudott a legkevésbé megfelelni. Lehet benne bármennyi anyag, ha minek. Egyszerűen nem tudok tőlük olyat mondani amit egy Lian Li mellé lehetne állítani és nem az lenne az 1. gondolatod hogy na ezt dugjuk el de gyorsan. Kinézetre nem sokban különbözött a Codegentől.

    Tehát a Hugo Boss bőrcipő ugyanolyan gagyi ,mint a kádár rendszer bőr tisza cipői, aminek a talpa magától elporladt, mert hulladék volt az anyaga. De ugyanúgy néztek ki, mert a tisza koppintotta az Boss-t, vagy az adidast. Ahha értem.

    2. A 25 évtől most hanyatt kéne esni? Lassan a diplomám lesz annyi.

    Hát megérte? Nekem nem úgy tűnik. :U

    Az IBM Thinkpadekre is ugyanezt mondták, mégis az volt "A" notebook, a többi meg csak igazodott hozzá. Az öltöny se nagyon változik vagy 200 éve, mégis az az öltözködés csúcsa.

    Igen aminek 2004 December 9.-ike óta nem igaz. A T43 már nem IBM volt. Szóval ja, utána a HP Vette át a Piacot, de még ma is előrébb jár mint a Dell.
    Abban igazad van, hogy a kinézet maradt, csak a fejlesztések meg a minőségben maradt alul a konkurenciától. Végül is...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák