Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz #90088192 #67 üzenetére

    "Igy van, nem kell senkinek semmit gondolni, mindenki azt gondol aszivarvanyrol amit csak akar,"

    De hát ez nem így van. Pont az a célja az egésznek az egész szivárványos dolognak, hogy mindenkinek azt kell gondolnia a homoszexualitásról, hogy ez normális dolog. Az azonos neműek házasságáért való lobbizásnak is pontosan ez az egyetlen értelme, hiszen a tartós elköteleződés jogi elismerésére már van formula, a bejegyzett élettársi kapcsolat, aminek keretében mindazon jogosultságok megilletik a feleket, amik szükségesek (öröklés, közös vagyon stb.). De nem, ez nem elég, mert itt nem is arról van szó, hogy a jogok hiányoznak, itt arra megy ki a játék, hogy mindenképpen házasságnak legyen nevezve, hogy egyenlőségjelet lehessen rakni a homo és a hetero szó közé.

    Én visszautasítom ezt, de nem azért mert meg akarom mondani bárkinek, hogy kivel éljen, vagy kit szeressen (szerintem ez mindenkinek alapvető joga), hanem azért mert rám akarják erőszakolni, hogy miképp viszonyuljak ehhez a kérdéshez, mit kell róla gondolnom. Ha pedig nem azt gondolom és mondom, "amit kell", akkor érezzem magam egy szemétládának. Sajnálom, én ezt egy degenerációnak gondolom és gusztustalannak is, de ez a személyes véleményem és ettől még egyáltalán nem gondolom, hogy emiatt "kevesebb lenne" lenne, csak azért mert nem egyezik az ízlésünk. És azt sem gondolom, hogy ezt bárkinek az arcába kellene dörgölnöm, vagy másképp viszonyulnom hozzá. Ugyanúgy a magánügyem, hogy ezt gondolom, mint neki a saját szexuális élete.

    Mindenki fogyassza azt, ami jól esik neki, csak ne tolja a másik arcába. Egy normális világban nem is kellene tudnom arról, hogy kinek mi a szexuális orientációja, mert ez magánügy kellene, hogy legyen, baromira nem az utcára, meg óriásplakátokra való.

    "Ugyan ez, elmondjak, neked, vagy barkinek, hogy vannak emberek akiknek maskent van osszerakva az agya, az nem azt jelenti neked is igy kell gondolkozni, hanem, ha esetleg te is ilyen vagy akkor megnyugtat, hogy semmi baj sincs veled."

    A fiam autista, neki pont másképp van bedrótozva az agya. Csodálatos kis srác és értékesebb nekem mindennél. De nem fogom róla (és neki) azt mondani, hogy "nincs semmi baja", mert hát van. Ha azt mondanám, hogy ő ugyanolyan mint a többiek, nincs semmi különbség, akkor nem csak magamnak és a környezetemnek hazudnék, de őt is becsapnám. Semmivel sem ér kevesebbet, mint bárki más (sőt!), de ettől még van különbség, amin nem azzal lehet segíteni, ha azt hazudom neki, hogy ő is pont ugyanolyan mint a többi...

    "Ellenben most megmondjak, hogy azt kell gondolnod, hogy aszivarvany egy adott csoporthoz kotheto jelkep mint a Voros csillag vagy Horogkereszt."

    De hát jelenleg ez egy adott csoporthoz köthető jelkép, pont ahogyan írod.

    Az egész jelenségben igazából pont az a - számomra - visszataszító, hogy ez is egyfajta lázadás az ellen, hogy nehogy nevén lehessen nevezni a dolgokat. Mikor kellemetlen, vagy épp fájó az igazság, akkor inkább megpróbáljuk a nyelvet kijátszani, a valóságot meghajlítani, csak nehogy szembe kelljen nézni vele. Ez egy társadalom romboló hatású tendencia, aminek ez is egy hulláma. Amolyan struccpolitika a valósággal szemben. Ha a valóság cölöpjeit sorban kihúzgáljuk a földből, akkor végül nem marad majd semmilyen viszonyítási pont a világban, ami alapján meghatározhatjuk önmagunkat, nem lesz egy szilárd pont a talajon ahová lépjünk. Szerintem ez nem vezet sehova.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák