Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz b. #175 üzenetére

    Ez mondjuk így volt a kilencvenes évek elején is, amikor én voltam kisiskolás. Akinek három gyereke volt, annak ingyen ment a napközi, a tankönyv, a menza, a kirándulások, stb. Én egymagam voltam sokáig, a szüleim mindent fizettek utánam, és később, amikor született egy húgom, akkor se volt változás e tekintetben. Én sem irigylem tőlük, csak ez a helyzet is olyan, mint a félig telt pohár: ugyanazt nézzük mindannyian, de merőben másképp éljük meg, amit látunk. Szerintem az, hogy a bérekre hatással van (és pláne ekkora mértékben) az, hogy van gyereked vagy nincs, az a munkaerőpiacon zajló nonstop verseny szégyene. Személy szerint bérben semmi esetre sem tennék különbséget, mert ez nem ösztönöz sem önképzésre, sem korrekt napi munkára. Aki hármat vállal be, az fogadja el, hogy többletköltséget vesz a nyakába, viszlát. Senki sem kötelezi az embereket arra, hogy túlvállalják magukat, csak a saját egójuk és az álmaik. Én megértem, hogy van aki szeretne három gyereket, de ha bevállalja, akkor vállalja be minden vonzatával együtt. Én is szeretnék egy V6-os autót vagy 20 éve, de ha egyszer végre megveszem, nem fogok a benzinkúton sírni, hogy brrüüühüüühüü, nem bírom tankolni, húzzon ki az állam a sz@rból, mer'nekemezjár. Sarkított példa, de talán érthető. Minden - manapság oly divatos - családtámogatási megoldás azokat löki be tátott szájjal a f@szerdőbe, akik nem akarnak gyereket, egészségügyi okokból nem vállalhatnak gyereket, netán a fiatal éveiket folyamatos önképzéssel és munkával töltik, esetleg csak 1 vagy 2 lurkót szeretnének majd valamikor, és ez baromira inkorrekt. Hogy mást ne mondjak, nézzük meg mit művelt a lakásárakkal a CSOK. Az utolsó romhalmaz vályog vidéki viskót is 20 millió környékén akarnak eladni egy 30 ezres kisváros kisebbség lakta szegletében! Úgy, hogy 1 évvel ezelőtt ugyanez a ház jó, ha 7-8 milliót ért. Ráadásul, nekem is annyiba kerül, mint annak, aki kap mellé ajcsiba tíz millát (ami nem is annyira jó deal, ha tényleg költeni is akar arra a három gyerekre, de ezt most hagyjuk), mert eltudta oldani a gatyaszíjat háromszor. Kiváló teljesítmény, gratulálok, de ne én fizessem már meg ennek az árát.

    Na, ez már nagyon OFF, inkább zárjuk is le, a kesergéstől nem lesz olcsó 2080Ti a polcokon! ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák