Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    Sajnos beigazolódott amit a Lumberyard megjelenésénél írtam, hogy az volt az utolsó koporsószeg. A Cryteknek nem maradt más addigra, csak az engine, és amikor az Amazon ingyen kezdte el árulni, azzal ellehetetlenítette a Cryengine-t a piacon. Így kénytelen volt a Crytek is ingyenessé tenni a Cryengine 5-öt, és összekoldulni meg nem fognak tudni annyit, amennyiből ennek a fejlesztését finanszírozzák.

    Kérdés, hogy az Amazon meddig fogja ezt az üzleti modellt vinni a Lumberyarddal, mert nem hiszem, hogy ez fenntartható. Ha viszont a Crytek csődje után elkezdenek érte pénzt kérni, vagy csak simán megszüntetik a supportot akkor nagy g..ik.

    Stan648: Jó munkához idő kell. Inkább várok egy játékra 6-7 évet, de az legyen jó, minthogy valami évente összetákolt fossal játsszak.

    [ Szerkesztve ]

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Cifu #25 üzenetére

    Unity elhúzott a Cryengine mellett

    Mióta ? Hálózati modult fejleszteni meg szerintem annyira nem lehet húzós (bár nem értek hozzá), nem hiszem, hogy az R&D azon dolgozna, sokkal inkább a fizikán, AI-n és a renderen. Ha szar a hálózati kód, de az engine többi része pöpec, akkor szerintem még mindig megéri a CE-t választani, mint fizetni az UE-ért.

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Cifu #30 üzenetére

    UE ok, de az mindig is jobb volt mint a CE. De komolyan Unity ?? Azért azt sem lehet mondani, hogy a Unitynél sorban állnak a blockbuster címek. Konkrétan egyet mondjál. Mind mobil szar, vagy ilyen B kategóriás anyámkínja. Nem AAA-nak való. Ha megkérdezel egy átlag hardcore gamert, hogy a Unity-vel készült játékok közül melyiket ismeri, szerintem kb az Escape from Tarkovon kívül semelyikre sem fogja azt mondani, hogy igen. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Unity szar mert elég sokat fejlődött az utóbbi időben, de nem a technológiája hanem az ingyenessége folytán népszerű. És szerintem ha megkérdezel egy AAA fejlesztői gárdát, hogy mondjuk a következő CoD-ot vagy Batllefieldet Unity-vel vagy CE-vel szeretnék e piacra dobni, nem hiszem, hogy a Unity mellett döntenek. Pusztán azért mert minőségbeli különbség van a renderben amit előállít. Pedig ha valaki ismert az tudja, hogy én aztán tényleg ellene vagyok az ilyen grafikai megalomániának, de a ló túloldalára sem esnék át, és azért van egy szint ami alá nem mennék

    UE4 meg nem ingyenes, le kell adni a jattot az eladások után (=royalty) . Bár ez egyébként kedvező, mert ha jól emélkszem csak 5%, viszont az ingyenesnél mégis több. De tény, hogy összességében az UE4 piacképesebb.

    Amúgy én emlékszem rosszul, vagy a Crysis 1-ben 32 fős mapok voltak ?

    @Abu85:

    Azzal a move-val több mint valószínű, hogy az Amazon piacot vett, amivel csak rövid távon járt jól a Crytek, mert hosszú távon éppen tőle vette el a piacot, így már nem nagyon maradt nekik mit rendezni. Egy normális hálózati modul elkészítése és az engine piacképesebb értékesítése ennyivel rosszabb opció volt ? A Warhorse ugyanevvel a motorral fejleszt közösségi finanszírozással játékot, nem is akrámilyet úgy, hogy ők még fizettek a teljes liszenszért. Ugyanezt egy jobban árazott, ráncfelvarrott motorral elképzelhetetlen lett volna szélesebb körben elterjeszteni ?

  • VinoRosso

    veterán

    válasz Cifu #41 üzenetére

    Hát a Tripla A kategóriás játékok között hány CryEngine-s játékot találsz?

    Hát jóval többet mint a Unity-t használók közt. Ott volt a MWO, Panzar,Nexuiz,Armored Warfare,Evolve, Kingdom Come: Deliverance, Prey, SC + a Crytek által fejlesztettek (Ryse,Crysis,) Az elsőket leszámítva kb egyiket se tudnám elképzelni Unity-vel, egyszerűen nem hozza azt látványban amit kéne. Persze nem muszáj, mert sokat lehet kompenzálni dizájnnal, de ha end user szempontból kell választani szerintem tuti mindenki azt választaná, amelyik jobban néz ki, az pedig már egy versenyelőny amire lehet építeni (persze csak ha van egy jó játékod)

    ha nem így lenne, akkor futószalagon jönnének ki a CryEngine-es játékok.

    Mióta ingyenes ? Február óta ? Ennyi idő alatt nem hiszem, hogy futószalagon kellene érkeznie a játékoknak. Egyébként fog érkezni pár 2017-ben. Igaz azok lehet, hogy szintén Lumberyarddal, ha az Amazon szépen lenyúlja a Crytek maradék klientúráját is.

Új hozzászólás Aktív témák