Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz VinoRosso #28 üzenetére

    Mióta ?

    Nézd meg hány játék készül Unity-vel és hány CE-vel. A több felhasználó nagyobb támogatottságot is jelent, több fizetős modult, amit a fejlesztő "leemelhet a polcról", és így tovább. Szerinted miért nem állnak sorba a CE ingyenes opciója után az Indie fejlesztők a CE alkalmazásáért?

    Hálózati modult fejleszteni meg szerintem annyira nem lehet húzós (bár nem értek hozzá), nem hiszem, hogy az R&D azon dolgozna, sokkal inkább a fizikán, AI-n és a renderen.

    Hát a Piranha Games esetében a fejlesztési erőforrások nagy részét elvitte a kritikus indulási szakaszban, amiatt borult az eredetileg megígért fejlesztési ütem, csúsztak a beígért tartalmak, játékmechanikai elemek. Legalább egy évvel, de talán még többel. A Piranha Games pedig nem a garázsfejlesztők kategóriája, az pedig, hogy 12 vs. 12 csatákat lehessen szerveroldali ellenőrzéssel megoldani, már jó ideje alapelvárás online játékoknál...

    Továbbá tegyük mellé, hogy miközben ugyebár a CE-t licencelik, használják, van vele sok éves tapasztalatuk, a Piranha Games az új játékát, a Mechwarrior: Mercenaries-t konkrétan UE4-el készítik. Nyilván nem azért, mert annyira elégedettek lennének a CE-vel...

    Ha szar a hálózati kód, de az engine többi része pöpec, akkor szerintem még mindig megéri a CE-t választani, mint fizetni az UE-ért.

    Először is még mindig ott tartunk, hogy 2015 májusától az Unreal Engine 4-nek van ingyenes (royalty based) használati opciója. Szvsz ez volt az, ami betette végleg a kaput a CryEngine-nek, és nem a Lumberyard.

    Másodszor, ha megnézed, hogy hány játék készül Unreal Engine 4-el, és mellé rakod, hogy hány játék készült összesen CryEngine-el, akkor én azt látom, hogy pusztán az UE4-et több fejlesztő használja/használta, mint a CryEngine összes változatát. Magyarul valamiért (oh, vajon miért?) a fejlesztők sokkal inkább választják az UE-t, mint a CE-t. Szóval én szerintem viszont úgy tűnik, nem éri meg a CE-vel vesződni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák