Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    A getyva egye meg a Dellt. Én szeretem őket, sőt már-már fanboy vagyok, de ez botrány. Ilyen jó kis gépekbe ekkora ratyi panelt tenni. Gyalázat.

    Az még oké, hogy nem IPS (bár ha belegondolunk, hogy 30k-ért lehet már Full-HD-s 22 colos IPS monitort kapni, akkor miről is beszélünk?), de ez az 1366x768 ez már viccnek is rossz így 2013-ban. Sőt szerintem már 12-ben is az volt. Akár hogy is nézzük ezek középkategóriás gépek, nem alsó kategóriás, 100 rugós vacakok. Nem hiszem el, hogy legalább egy 1600*900-as panelt nem tudtak beletenni. Szerintem ez egy 15 colos gépnél már az alsó kategóriában is kötelezőnek kéne lennie. Alapfelszereltség. Már ha egy márka ad magára.

    Épp laptop vásárlás előtt állok, pár napja voltam bent egy laptop boltban, pont azért, hogy megnézzek egy ilyen Dellt (Nem pont ezt, egy tavalyi modell). Hát elborzadtam. Nem hogy a pixeleket lehetett látni rajta, de még a pixelek közötti fekete vonalakat is. És nem ám 5 centiről, mint a pixelfetisiszták, hanem kb 40 centiről, olyan távolságból, aminél reális hogy fogom ilyen távolságból nézni a valós életben is.
    (Jah és amúgy tök átlagos a látásom, nincs sasszemem).
    Behánytam, és tudatosult bennem, hogy nem fogom megúszni 180k-ból a laptopvásárlást. Sajnos kell a jobb panel, mert ez az 1366x768 egy trágya.
    Na most ha 100 rugós gépbe teszik, az ember lenyeli, de hogy 220k-ba nem fér bele valami komolyabb, azt már nehezen emésztem meg. Az érintős baromkodás helyett (ami laptopba szerintem tök fölösleges) inkább arra kéne gyúrni, hogy normális felbontású panelt tegyenek bele.

    Amúgy ezt leszámítva jó gép, de ezzel annyira elcseszték, hogy szóba sem jön.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák