Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    Szépművészeti Múzeum.
    Városliget - Vajdahunyad vára.
    (Kisföldalatti, mint Európa első kéregvasútja kötelező.)

    Mátyás-templom.
    Magyar Nemzeti Galéria.

    Magyar Nemzeti Múzeum.
    Iparművészeti Múzeum. (Szerintem nem annyira a kiállítások, hanem az épület kedvéért - Lechner Ödön tervezte, gyönyörű, szecessziós és nincsen lelakva.)

    Egyetemi templom (ELTE Jogi Kar mellett).
    Károlyi Mihály utca (Kálvin tér és Ferenciek tere között, kb. fél éve újították fel, gyönyörű sétálóutca lett).
    Petőfi Irodalmi Múzeum.

    Az Andrássy úton bemennék az Alexandra Könyvpalotába (volt Párizsi Nagyáruház), a lánnyal, akivel mostanában randevúzok :B, pár napja belógtunk oda este, kívül is szép, belül pedig van egy szép étterem, XIX. század végi berendezéssel, freskókkal, az egész elég gondosan restaurálva.

    Ha sok pénzük van, akkor a Roosevelt téren a Gresham-palota éttermébe is beülhetnének. Megint az épület miatt ajánlom.

    Ha ki akarnak rúgni a hámból, akkor Gödör Klub az Erzsébet téren.

    Esti andalgás a Szabadság- és a Lánchídon: megfizethetetlen. Minden másra ott a MasterCard.

    *
    Alapvető jótanácsok:

    - készpénzt csak olyan bankautomatából vegyenek fel, amelyik egy bankfiókhoz tartozik (annak oldalában/előterében van). Némely külföldi bankkártyákat ugyanis előszeretettel nyelnek el magyarországi bankautomaták (tudtommal főleg ausztriai, chip-es kártyákkal volt ez, de ez csak egy példa) és a bankok nagy részénél érvényes gyakorlat szerint a szabadtéri (nem fiókhoz tartozó) ATM-eket külsős biztonsági cégek ürítik, amelyeknek meg kell semmisíteniük a bennük talált bankkártyákat (tehát ők nem adhatják vissza). (Ezt mondjuk úgy általában ajánlanám mindenkinek, mert ilyen esetekben a saját banknál kell letiltatni/véglegesen zároltatni az ATM által elnyelt bankkártyát és az adott banktól függ, hogy ennek van-e költsége vagy nincsen. Az olyan ATM-eknél, amelyek bankfiókhoz tartoznak és a fióki dolgozók ürítik és töltik fel őket, általában némi macera után vissza lehet kérni és kapni az adott fiókban a kártyát.)

    - bankkártyát, tárcát mindig nadrág- vagy kabát belső zsebben érdemes tartani, nem táskában. Nadrágnál a farzseb is kerülendő. Személyes iratokat, telefont, fontos telefonszámok listáját megint másik zsebben tartsanak (érdemes felírniuk valahova a saját bankjuk és biztosítójuk külföldről hívható 0-24 segélyszámát!).

    - értékes telefont, látványosan drága cuccokat szerintem nem érdemes magukkal vinni egy városnéző túrára. Semmi haszna a GPS-es telefonnak, ha lenyúlják. Ellenben egy papír-alapú térképet senki sem akar meglovasítani...

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz .bableWes #8 üzenetére

    Az a Népligetben van.

    Külföldieknek tudtommal nem érdemes menni, mert magyarul megy az "idegenvezetés".

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz DeFranco #10 üzenetére

    Azért nem lesznek igazán jobb tippek, mert a "történelmi városmag" az I.-II. és V. kerület. Még talán a Dohány utcai zsinagógát hozzácsapnám, mert megint egy építészeti remek, a Deák tér közelében.

    Esetleg még Óbudán nagyon kevés megmaradt az eredeti városközpontból, a Szentlélek térnél, de az csak pár XVIII-XIX. századi ház (óbudai városháza, ill. van ott több kisebb múzeum és a Kobuci Kert egy valahai kúria épületegyüttesén belül). Ja meg a Kiscelli Múzeum.

    A Városligeti Fasor evangélikus temploma sem rossz. Amúgy a libegőt és a fogaskerekűt is érdemes kipróbálni.

    Talán még a Wekerle-telepet nézetném meg, meg ha bevállalósabbak, akkor van egy szép, elég zárt lakótelep (asszem, Ganz-dolgozóknak épült) a VIII. kerületben, a Vajda Péter utcánál (ez azért nem a gettó - Népligettől mész az 1-es villamossal egy megállót és besétálsz kb. 200 métert). Mindkettő szép. Az utóbbiról vannak valahol fényképeim is, elő is tudom ásni, ha kell.

    Egyébként nem gondolkodnék feltétlenül csak Budapestben, egy fél napot rászánnék Szentendrére, sokkal egységesebb, nyugodtabb, szebb városkép.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz eziskamu #14 üzenetére

    Kőbányának semmi köze a nyolcadik kerülethez. Egyébként meg kb. zsebtolvajoktól és szilveszter előtt petárdaárusoktól kell rettegned a KöKin.

    Kínai hittérítők nincsenek Magyarországon, koreaiak igen.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz eziskamu #17 üzenetére

    Nem kritikának szántam, csak pontosításnak. KöKitől nem lakok túl messze, nagyjából egy évig ott átszállva jártam be az akkori munkahelyemre, úgyhogy helyismeretem van egy kicsi. :)

    A linkelt szekta amúgy rendszeresen nyomul nem csak a Keletinél, hanem a Nyugatinál is; mintha a Deák téren is láttam volna már őket, de számomra elsikkad a versenytársak - Hitgyüli, Jehova tanúi - mellett. Hiába, mostanában nagy a versengés a lélekfogás-iparban.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz ABE #23 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy ott forgatták-e, de az lesz az.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák