Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Raymond #37 üzenetére

    Iperf-el szoktam mérni. Elég jó kis hálózati mérő program és van Windows -ra is. Nem a Realtek hálókari a probléma hanem a lassú CPU. Nem véletlen kis hálózatokba vannak ezek tervezve. Azt el tudom még képzelni, hogy ha switch vagy roouterként használom 2 hálókártyával nem lesz probléma a gigabyt-el ám ha a merevlemez is bejátszik mondjuk egy szoftveres RAID-el akkor örülhetsz ha 20 MB/s tudsz majd ide oda másolgatni. Ami azért még mindig nem rossz, csak ha éppen többen akarják elérni a szervert és még egyéb funkciókat is ellát a fájl megosztáson kivűl szerintem még ez a 20 MB/s is drasztikusan vissza esik.

    Persze a legtöbb helyen elég ha az office fájlokat szerverről nyitják meg arra meg bőven elég. De ha meggondolod az új Szandi G850 proci van vagy 19 000 pénz hozzá alaplapot már látni 12 000 környékén kell még bele ram ami megint nem egy nagy tétel 10 000 rongy meg egy jó kis mATX ház egy 80+ táppal ami körülbelül 15 000-ből megvan. És háát jóval előrébb vagy. Olyan mindennapos szerveren végzett feladatoknál mint példáúl tömörítés. (HDD -t szaándékosan nem írtam azt állatába mindenhova venni kell de 30 rongyból van 2 terrád mehet is tükörbe).

    De én nem azt mondom, hogy ez nem jó cucc. Van egy kis iroda oda épp most fogok telepíteni egy szervert, és épp nézegettem a vasakat, de mivel ők csak egy három gépes hálózattal rendelkeznek ez a HP micro server egy tökéletes masina lesz oda. Szóval épp jókor jöttem ide és köszönöm a tippet :D

    Tényleg kicsi "aranyos" és praktikus. Határozottan tetszik :D Remélem erősebb vassal is megjelenik!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák