Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz Syl #1 üzenetére

    Nem kell, nem kötelező, de szerintem ez is egyfajta rendszer ami akkor eredményes ha működteted. Mint a bicikli, az is csak akkor gurul ha tekered. Számomra a "dolgozni" kifejezés nem jelent negatívat. Az viszont rossz, ha valamiért nagyon dolgozol és nincs eredménye.

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

  • Máté94

    addikt

    válasz Syl #17 üzenetére

    Azért a "beszéljük meg"-től nem kellene már egyből a vécére rohanni... :DDD

    Alapvető szerintem, hogy egy normális dialógus kialakul és van a partnerek között, ahol megvitathatják a gondolataikat és jobban megérthetik egymást átérezve egymás problémáit. Ha ez nem lenne, mindenki csak érezné a problémákat, de nem merne beszélni róla, míg a végén ez egyszerre csak kitör mindenkiből, és megy a vagdalózás. :)

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz Syl #17 üzenetére

    Ha egy kapcsolat "nem megy magától", akkor ott baj van. Ahogy a szerzőnél is. Amint nem jut idő a "megbeszélésre" máris krízis alakul ki Ez szerintem semmi jót nem vetít előre..

    Ezzel én is egyet értek, az utolsó mondatot kivéve.
    Viszont sajnos a realitás az, hogy nagyon kevés az olyan párkapcsolat (ha egyáltalán létezik) ahol nincs egy idő után baj. Ez a nagyon szerencsés eset szerintem akkor következik be, ha két teljesen önmagát és a másikat is ismerő ember kerül össze. Ehhez viszont rengeteg tapasztalat és idő kell.
    Mit teszel akkor ha te a többséghez tartozva a húszas éveid végén fingnyi élettapasztalattal hozol egy döntést miszerint egy másik emberrel éled majd le az életed, és egy idő után kiderül, hogy baj van?
    Vagy lelépsz, vagy megoldod. Mostanában a statisztikák szerint általában lelépnek az emberek.
    Az, hogy nálunk probléma van abból, hogy valaki tapasztalatokat szerez az élet dolgait megélve és igénye van arra, hogy ezt a másikkal megossza és erre egy hónap alatt nincs alkalom, az tény. Viszont ez nem vetít előre semmit. A jövőnk, olyan lesz amilyennek mi tudatosan felépítjük. Ha baj, van megkeressük az okát és megjavítjuk. Időt és energiát teszünk bele és ettől válik értékessé. Az hogy baj van, még önmagában nem baj :) A kérdés az ki mit kezd vele.

    A bejegyzést azért is írtam, mert nekem nagyon jó volt mások hasonló tapasztalatait olvasni és azt, hogy hogyan oldották meg ezeket a dolgokat. Hazudnék ha azt mondanám, nem esett jól ki is írni magamból az elmúlt hetek történéseit de ezt nézzétek el nekem :)

    A házépítés meg az esküvőszervezés pedig jó esetben közös feladatot jelentenek amiket elsülhetnek nagyon jól és nagyon rosszul is, de ez is csak a részvevőkön múlik.

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz Syl #1 üzenetére

    Édesanyám most érettségizteti az első olyan osztályát, ahol nincs egyetlen gyereknek se "teljes" családja. (értsd: kivétel nélkül elvált szülők gyerekei)
    De, kell tenni egy kapcsolatért, vagy nem lesz hosszútávú. Ha ez nem zavar, nem baj. Mások vagyunk.

    ...csak én vagyok helikopter?

  • RexMaximus

    aktív tag

    válasz Syl #1 üzenetére

    Masfel eves kapcsolat, amiben az eleje ota problemak vannak. A kulonut kerdese is visszater igy vagy ugy. Oszinten, mirol beszelunk? Nincsenek alapok amire barmit is epiteni lehetne.

    Igazabol ilyenkor meg inkabb a "lepedoakrobatikaval" kene foglalkozni.

    Becsomagolhatjuk, de ez kinlodas. Kinlodast is vetit elore, nem minosegi idotoltest. Mar amig tart.

  • nemlehet

    őstag

    válasz Syl #26 üzenetére

    Szerintem ez már csak azért sem igaz, mert az ember személyisége és céljai bizony változnak az élete során. Nagyon kevés ember marad pont ugyan olyan mint ahogy mondjuk 10-15 éve megismerted. Ez pedig egy kapcsolatban is probléma, amin dolgozni kell. Tipikusan ilyen a test elhagyása mind a két részről, hiszen már nem kell tip-top formában lenni hiszen nem ez lesz az értékmérő.
    Vagy mondjuk ennyi idő alatt egy diplomás simán feljebb lép a munkájában és vezetőként teljesen másképp gondolkodik sok mindenben a saját életében is. Megváltoznak a lehetőségei a magasabb anyagi juttatások miatt, ezért sok dolog elveszti a varázsát, hiszen bármikor megengedheti magának.
    De tegyük félre a személyiségbeli változásokat. Megváltozik az ember környezete. Pl a szülei megöregednek, sokkal több segítséget igényelnek és bizony amikor ez elkezdődik nagyon sok családi ellentét kibukik. Ez majdnem mindig visszagyűrűzik a saját kapcsolatba is.
    Egy csomó ismerős pörög bele a babaprojectbe különböző kimenetelekkel. Ez nagyon komoly ellentéteket tud szülni. Tesóméknak már volt 2 gyereke amikor úgy igazán beindult a babagyártás a környezetükben és bizony ez nagyon komoly vitákat szült náluk. A férje az örök elégedetlen folyton azt látta, hogy az ismerősök mit csinálnak jobban, ő meg folyton azt látta, hogy milyen szerencsések mert se születési rendellenesség nem volt, se komoly betegség.

    Szóval rengeteg dolog van ami miatt dolgozni kell egy kapcsolaton. A "csak magától működik" mondjuk az első 2-3 évben várható el, amikor még dúl a szerelem és a love.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz Syl #42 üzenetére

    Na pont ezért fontos számomra a "beszéljük meg" ami ebből a fórumbeszélgetésből is kisült. Mert kellett legalább 3 hsz váltás mire kiderült, hogy tök másról beszéltünk de ugyan arra gondoltunk.

    Szó sincs arról, hogy a másikat akarom megváltoztatni. Azt persze szeretném ha ő is fejlődne és ebben próbálom támogatni. De ha valamit mindketten rosszul csinálunk akkor szükség van rá, hogy ezt valamelyikünk felismerje megfogalmazza és kitaláljuk, hogyan változtassunk rajta. Ehhez viszont nekünk mindenképpen szükségünk van bizonyos mennyiségű nyugodt időre. Ennek folyamatos hiánya szülte tulajdonképp a bejegyzést.

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

Új hozzászólás Aktív témák