Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    Nyílik az az ajtó... Szépen lassan meg kell változnia ennek a 30%-os részesedésnek és kedvezőbb feltételeket kell adnia az online piactereknek. Nem "holnapra" alakul át a piac, de "holnapután" már esélyes, hogy egy egészségesebb modellel fognak dolgozni mind a fejlesztők, mind a vásárlók számára.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Busterftw #33 üzenetére

    Sok fejlesztő nagyon megérdemelte azt az extra bevételt. Én sosem azt vártam, hogy a termék lesz olcsóbb, hanem, hogy a tartalomgyártók és devek lesznek jobb helyzetben miatta, ergo az online piactereken jóval több és színesebb kínálat lesz, ami nagyobb versenyt eredményez, tehát hosszú távon a termékeknek, azok színvonalának is javulniuk kell. :K

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz SindaNarmo #38 üzenetére

    Azért azt ugye nem gondolod komolyan, hogy a Steam funkciói csak neked lettek fejlesztve? Nyilván én sem használom mind, de ha valamit otthagynak a felhasználók és a funkció kiüresedik, akkor arról először a Valve fog tisztában lenne és rögtön ott fogja karcsúsítani az alkalmazást. Az Steam app update-ek sem csak a friss akciók reklámjait tolják az alkalmazásba. Szóval te egy user vagy a sok közül. Amit te nem, más még használhat. Personal bias? ;)

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz M@cika #75 üzenetére

    Tehát mondjuk minden digitális magazin tartsa fent a saját oldalát, hogy eladhassa a terméket, minden játék a belső mikrotranzakciókhoz tartson fent egy honlapot, vagy külső alkalmazást, hogy el tudja adni az ott kínált akármit is... :W Biztos, hogy ezt végiggondoltad. Teljesen mindegy, hogy mit hozott a bíróság döntése, a korábbi Apple gyakorlat nem tartható. Változás kell és az egész vita itt arról folyik gyakorlatilag.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Busterftw #81 üzenetére

    A 15% mondjuk általánosan és minden típusú tartalomra lenne elfogadható. Ez az, ami már az első pillanattól fogva magas volt. Nem csak Apple-nél. Én az elvvel értek egyet és alacsonyabb árakat tartok jobbnak a piac és a fejlődés érdekében. Az, hogy ez a konkrét eset az almára vonatkozik, attól még az egész piac nagy része "kukacos" és változnia kell. Ahogyan ez most szép lassan és éppen ennek a pernek is köszönhetően elkezdett változni. Lásd akár például a Windows Store nyitottabbá tételét vagy máshol az elkért részesedés csökkentését. Tehát még egyszer: nem fúj Apple, hanem éljen az elv maga! :K

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Busterftw #124 üzenetére

    Nyilván a piac határoz meg, de éppen erről van most szó. A piacon lévő (főleg kis fejlesztő) cégeknek igenis sok. Egyébként az indulásnál is soknak tartották sokan, csak akkor még úttörőnek számított az egész online piactér. Az érvelők viszont már akkor is azt mondták, hogy az online disztribúció olcsóbb és sok fizikai tényező, akár több lépcső is kimarad, ezért nem indokolt a 30% 'sáp'. Kb épp 10 éve én és még pár kollégám akartunk egy alkalmazást feltenni, de éppen emiatt nem működött az üzleti modellünk, mert magas volt a 30%. A 15-öt elfogadhatónak tartom.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz azbest #125 üzenetére

    Amikor az online piacterek megjelentek, akkor sem arról volt szó, hogy a nagy cégek, fejlesztők nem fogják tudni ezt bevállalni. A kis és közepes fejlesztő cégeknek, vállalkozásoknak, akik meg akarnak jelenni az alkalmazásukkal, játékukkal viszont sokat számít. Főleg, ha egy induló cégről (startup) van szó. Tehát a platform jutalékról beszélek.

    Az új platformok ma már maximum vastag befektetéssel lennének versenyképesek ártól függetlenül, mivel elég telített a piac. Hasonló a helyzet, mint a streaming médiában. Ott is sok a relatíve új szereplő a Netflix mellett, de ha a piacon akarnak maradni, akkor az árat is aköré kell belőni, amihez viszont ma már óriási tőke kell. Nem biztos, hogy teljesen jó az analógia, mert a Netflix és a streaming média sem a semmiből jött, de talán érted mire gondolok. Tehát nem érzem, hogy lenne értelme új online piactereknek, de annak mindenképpen, hogy az általuk leemelt jutalék elfogadhatóbb szinten legyen.

    A végtermék nem lesz olcsó ettől. Ebben egyáltalán nem hiszek, de nem is ez a lényeg, hanem a legnagyobb cégeken kívüli, egyéb vállalkozások és fejlesztők piacra segítése. Ez növeli a versenyt, hiszen több alkalmazás lehet jelen és mondjuk egy ugyanabban a szegmensben jelen lévő (mondjuk egészségügyi alkalmazás) nagyobb elvárásoknak kell, hogy megfeleljen minden irányból és minden tekintetben. A végfelhasználói árat ez nem fogja érinteni, de a termékek természetes szelekcióját, a közöttük lévő versenyt és végeredményben a jobb termékeket igen.

    Senki nem feltételezte, hogy ugyanazok a versenyhelyzeti és általános feltételek, mint anno a Szilikon völgyben. Én azt látom, hogy itt Dániában például elég sok hasonló ötlet indul el a semmiből (mondjuk az alkalmazások körében), de csak az lesz sikeres, ahol a csapat elég jó, az ötlet megállja a helyét és azt át tudják hatékonyan ültetni az alkalmazásba is. A fejlesztéshez szükséges tőkét, befektetői hátteret nagyon sokan megkapják. Még olyanok is, akiknek laikus szemmel sem adnál, de itt ezzel segítik az ipart magát. Nekem úgy tűnik, hogy működik. Aztán persze a következő lépcső már az, amikor ki kell lépni egy online piactérre (ha kell és ha csak ott találja meg a consumer/customer réteget a fejlesztés). Ott sok múlhat azon a 30%-on, még akkor is, ha a kezdeteket befektetők támogatták. Ugyanis az az a pont, ahol a befektető általában elengedi az fejlesztés/fejlesztők kezét és kvázi teszteli, hogy életképes lesz-e a termék. Nem minden esetben így működik, de mondjuk, hogy nagyjából.
    Tehát majdnem olyan helyzetet teremtenek a digitális és IT vonalon (itt), mint a 80-as évek amerikájában.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #54625216 #127 üzenetére

    Kissé hasraütés jellegű lehet és némileg az is, de az 50%-os jutalékcsökkentés szerintem reális, ha a most domináló online piacterekre gondolunk. Emellett úgy emlékszem, hogy anno is ezt a 15-20%-os rátát tartották elfogadhatónak azok, akik akkoriban (az online piacterek kezdeténél) érveltek emellett.
    Az online disztribúció nem fizikai, tehát nem lehet ugyanakkor a bekerülési költsége. Árszinten tehát nem lehet összehasonlítani. Akkoriban talán éppen a zeneipar fizikai disztribúciós szintjét érvényesítették, ami azért röhej. A mai piacterek mérete mellett különösen igaz, hogy kisebb rátával is fenn tudják magukat tartani.

    A vita és az elv szerintem teljesen jogos és helye van. Az, hogy éppen az Epic indította el a nyílt vitát újra, ezzel a perrel, az szinte lényegtelen. Képmutató bizonyos szempontból, de lényegtelen. A probléma attól még szerintem létezik és jogosnak tartom a csökkentésre vonatkozó törekvéseket. Sokan és én sem veszek részt a demagóg vitában. Az érvelésben hiszek és azt gondolom, hogy az IT területén ez különösen érvényes kell, hogy legyen. Remélhetőleg egyrészt ez a tárgyilagosság, másrészt a piac fog a végeredményben dönteni erről. Szintén remélhetőleg a nagy piaci szereplők nem próbálkoznak meg kartellezni vagy más módon befolyásolni a piacot. Bár ezt éppen az Epic lépése miatt kétlem. A racionális ráta ki fog alakulni, a fentiek figyelembe vételével. Én az a 15%-ot tartom elfogadhatónak és (ismét!) nem a nagy fejlesztő cégek, AAA játékokat gyártó iparvállalatok miatt, hanem az összes többi cégre gondolva. A többi a korábbi hsz-eimben leírtam, kifejtettem. Itt most nem fogom, ha nem bánod. Az én (!) raconalitásom saját tapasztalásra alapul egyébként. Ezt is írtam a korábbiakban. Szóval ne mondd azt, hogy talajtalanok a követelések, mert nagyon sokan hasonló összegekről beszélnek most is. 15-20%. BTW úgy látom, hogy alakulnak ezek a dolgok. Mondjuk éppen a felperes Epic adott hatalmas kedvezményt a nála megjelenőknek. Aztán, hogy ez így is marad-e a jövőben, más kérdés, de biztosan befolyásolja ez is a piacot, ami majd be fog állni egy alacsonyabb szintre az egész folyamat végén.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #54625216 #140 üzenetére

    Nincs tévedés. Én nem akarok és nem is fogok a szavakon lovagolni. :N
    vita kontra alku
    hadisarc kontra elfogadható profit
    Ezek azok, amiken semmi értelme vitatkozni, mert általában elvi, kereskedelemfilozófiai kérdések. Más irányból közelítenek, mint az, hogy sokak véleménye szerint (ezek nyilván azokon a piacokon jelen lévő cégeket jelentenek most és nem csak a személyes véleményemet) kisebb ráta lenne hasznos a piactereken jelenlévő tartalomgyártók, fejlesztők, cégek számára (és megint csak nem a gigacégekről beszélünk!).

    Az online piacterek tulajdonosai egymáshoz igazodva vagy az egész piac fogja beállítani az új arányt. Végső soron itt is kereslet és kínálat találkozik.

    A végső kérdéseid az én megközelítésemben azért nem vezetnek sehova, mert csak egy kérdés fontos ebben a vitában (nem lovagolok!). Az pedig az az elv, miszerint igenis magasak a piactereken szereplők többsége szerint az árak. Csökkenteni kell! A mennyi az kérdés, de itt csak szintén elvárható szintek vannak, amik majd kialakulnak ebben a vitában (Apple vs. Epic és megint nem lovagolok, mert nem rólunk beszélek.).

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #54625216 #143 üzenetére

    Tényleg újra a szavakon lovagolunk? :)
    Nem akarok.
    Nekem az a fontos továbbra is, amit az általam írt mondatban kiemeltél. Alku vagy harc vagy vita, mindegy. Változásra van szükség ezen a téren. Kifejtettem miért. Nem ismétlem.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Busterftw #142 üzenetére

    Az elején még ez az egy bolt volt a piacon. Kényszerhelyzetben mindenki lenyeli a békát, mégha sokan nem is értenek vele egyet.

    Az üzleti modell a magas ár miatt nem működött nekünk. Nem én találtam ki. Nem akarok részletekbe menni. Szegmensre dolgoztunk legyen elég ennyi.

    Ez a kedvezményes hozzáállás most van (bár a feltételeivel nem vagyok tisztában). Az elejétől így kellett volna. Senki nem várja, hogy mindenkinek bejöjjön. Én nem mondtam ilyet, csak a változásra való igényt kötöttem össze a saját tapasztalattal. Én nem fejlesztő vagyok egyébként, csak ötletgazda voltam. Az üzleti részét pedig több befektetővel és szakértővel is végig vettük. Akkor nem működött az ötlet, most már nincs rá igény. Ha viszont akkor elérhető lett volna a kedvezményesebb ráta az Apple felé, akkor elindulhatott volna.
    Visszagondolva nem bánom. Tapasztalatnak kíváló volt. Nem bukásként értékelem.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák