Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    válasz kts88 #21 üzenetére

    Még áramgenerátor sem kell hozzá, elég megmérni az átfolyó áramot is a kábeldarabon eső feszültség mellett, mert van két multiméterem. Ehhez ki kell húzni az egyik tűt a 4 tűs dugóból, csak nekem éppen nem volt kéznél másik tűm, amellyel visszacsatlakozhattam volna az áramkörbe. Ezt a mérést elég egyszer elvégezni, utána már úgyis tudom a kábeldarab ellenállását.

    Lehet, meg is mérem, ha visszautaztam Budapestre, de még szép itt az idő.:)

    (#22) Hunter2:
    A relatív teljesítmény egy viszonyszám és csak egy méréssoron (pl. Vcore=1.325V és teljes terhelés) belül célszerű vizsgálni, mert a fogyasztás hőmérsékletfüggésére vagyunk kíváncsiak. Azért relatív, mert a tényleges fogyasztást nem ismerjük, de annyit tudunk, hogy a tényleges fogyasztásértékek pontosan úgy aránylanak egymáshoz, mint a relatív fogyasztásértékek.

    Ezek csak hozzávetőleges eredmények, mert nagyobb felbontással kellett volna mérnem a feszültséget (vagyis a fogyasztást) és az sem biztos, hogy ez egész processzormag pontosan olyan meleg volt, mint a CPU belső hőmérő diódája. Ehhez pontosan szabályozható hűtés mellett a fogyasztást mindig állandósult hőmérsékleten kellett volna leolvasni.

    De nekem csak az volt a célom, hogy bizonyítsam vagy cáfoljam a CPU-fogyasztás hőmérsékletfüggését, ehhez pedig ezek a mérések is megfeleltek.

    [ Szerkesztve ]

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák