Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz _Gudella #36 üzenetére

    Az alaplapok anyaga többrétegű, elvileg nagyon erős, nem lehet baj, ha a hátoldalon a merevítőt is felrakod, akkor nem tudja a csavaroknál "tépni". De van Scythe Ninja wire is, amivel kikötheted pluszba a hűtőt. Az alaplap meghibásodása előbb lesz konditól vagy a hőingadozástól, mint a proci hűtő súlyától.
    Engem a méret tartott vissza, inkább lett kicsi víz...

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • rudi

    nagyúr

    válasz _Gudella #36 üzenetére

    Normális, statikus használatnál biztosan nem lesz para évek után sem. Nekünk volt egy régi Intel 845 vagy milyen chipkészletes MSI alaplapunk, amitvel még P4-et hajtottam, annak a közepe majdnem egy centiméterrel lejjebb volt, mint a szélei és vidáman működött. Baj akkor lehet, ha sokat hurcolászod a gépet és egyszer-kétszer leejted akár csak 30-40 centi magasról. Akkor az egy kiló körüli borda nagyot tud rántani az alaplapon.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz _Gudella #36 üzenetére

    Thermalright IFX14em van (felépítésre elég hasonló a noctuához), előző konfiggal három évet ment néha egy, de általában két ventis kiépítéssel, tehát súlyra olyan 1000-1200gramm között mozgott.

    a lapnak nincs semmi baja. ezekhez a nagy hűtőknek szokott lenni rendes hátlapjuk is, tehát a lapot annyira azért nem terhelik házba szerelve. dobálni a házat nem szabad, de nagyon óvatosan azért fennhagyott hűtővel is lehet szállítani. de a felfogatás egyébként olyan, hogy elég hamar le és fel lehet szerelni (csak magát a bordát és a keresztlefogatást), ha biztosra akarsz menni. viszont ha egy ventivel akarod használni, akkor lehet valami kompaktabb is jobb lenne. illetve ha tényleg sokat akarod hurcolni, akkor egy zárt víz jobb lehet.

    rudi: jaja, Noctuák és a többi prémium hűtőgyártó termékei tényleg nagyon sokat bírják. a saját IFXem is baromi drága volt a maga korában (15k 160as USD/HUF mellett), de tavaly platformváltásnál kapott egy új felfogatást (aminek az árából megint kijött volna egy belépő 80/92es hűtő) és a mai napig megy.

    nikkelezés, forrasztott lamellák, egymáshoz kapcsolt lamellák, új felfogatást pedig általában generációkon át el lehet érni. thermalright topikban pl a napokban keresett valaki felfogatási megoldást egy SI128ra, ami egy 2004es hűtő

    vissza a cikkhez: lehet úgy nézni, hogy 10-20-25ezer sok egy léghűtőért, de lehet úgy is nézni, hogy az ember évekig csendes/halk működést kap minden egyes gépnél töltött percben úgy, hogy a proci akár rendesen meg van húzva közben.

    a noctuáknak pedig egy nagy előnyök van: pushpullban socket2011ben egyik oldalra se lógnak rá a memóriákra. a nagyobbik ilyen szempontból az Archon SB-E X2re adott válaszként is felfogható.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • MongolZ

    addikt

    válasz _Gudella #36 üzenetére

    Nekem annak kistesója van meg, az is 1,1 kg mindennel együtt, nem sokszor, de hordoztam autóval, jóval többször pakolgattam, semmi baja nincs, pedig már több, mint 2 éve van meg. Kicsit túl van dimenzionálva, kibírja az alaplap. Persze szállításnál figyelni kell, hogy úgy fektesd a házat, hogy a borda ne lógjon, hanem álljon, így aztán biztos, hogy nem lehet baja.
    szerk: én nem raktam fel a hátlapot

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák