Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Outsiderman

    tag

    válasz hevepapa #12 üzenetére

    Nagyon is van értelme a vízhűtésnek, de ha nem próbáltad ezt nem is tudhatod.
    A toronyhűtők szinte zajtalanok, de a mai modern CPU és GPU-k mellett már csak a kisebb teljesítményű gépekbe ajánlott szerelni.
    Miért és miért írtam GPU-t is?
    Mert pont a VGA miatt érdemes AIO vagy Custom vízhűtésre váltani.
    A legtöbb CPU ha a gyári TDP-t nem lépi át 95-125w simán lehűtené bármelyik toronyhűtő is.
    Nyilván a komolyabb i7-i9 és Ryzen 7 - 9 már igényli a komoly hűtést.
    A tömb egy statikus hőleadó felület ami szépen lassan melegszik át.
    8-16 fizikai mag hőingásait nem tudja köveni és boost-nál csúnyán elvéreznek.
    A komolyabb Nvidia RTX és AMD Radeon RX kártyák többnyire 2-300W TDP-t is elérhetik. A VGA pedig ott van a toronyhűtő alatt és szépen lassan a felszálló meleg levegő átmelegíti a hűtőtömböt. Egy 65W TDP CPU-nál ez még elmegy, de egy i7-i9 vagy Ryzen 5x00-nél már jelentős melegedést tapasztalhatsz egy óra játék után. Ha 12-14cm venti van a tömbön az sokkal nagyobb méret és közelebb van a tömb a VGA-hoz, így a nagy mérete ellenére hamarabb elkezdi a passzív hőt átvenni.
    Én egy Thermalright HR-02 Macho 14cm ventivel használtam egy Ryzen 3800X-hez.
    RTX2070 is már lekezdte melegíteni.
    Corsair H100i került a gépbe előre, hogy friss levegőt kapjon és 20 fokkal lement a CPU átlag hőmérséklete és 5-7 fokkal a VGA, mert fent a 2 ventis szellőzés jobban működik. Nincs útban a nagy borda.
    Nekem ezek a tapasztalataim.

    Ami a cikkben szereplő hűtőt illeti, jópofa, de az RGB és a kijelző nem ér ekkora felárat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák