Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BadGe

    aktív tag

    a másik tesztbe légyszi írjátok le a környezeti hőmérsékletet is, mert így legalább ki-ki jobban össze tudja hasonlítani saját eredményeivel. Sajnos :) még nem tudom, hogy a coolink111 (sima) hol végzett midnen esetre nekem kb 10 fokot nyomott lefelé az XP hőmérsékletén. Az előző mérés referencia bordái közötti különbséget meg célszerű lenne nem fokban hanem százalékban kifejezni. Ehhez már csak az kellene, hogy a különböző lapok hőmérői mennyit szórnak és ekkor már ki-ki viszonylag megnyugtatóan be tudná lőni, hogy mennyire idegeskedjen a processzora hőmérséklete miatt. (én nagyon sokat aggódtam!) mi lenne ha készítenétek egy on-lin adatgyűjtő bigyót, amin szerepelne a proc, a freki a fesz a hűtő az alaplap esetleg a paszta??? a rengeteg regisztrált felhasználóból szerintem előbb utóbb elég sok olyan adat összegyűlne ami már statisztikailag is értékelhető lenne.

    és mivel szerintem ilyen adatbázisa még úgysincs senkinek, még értékes is lenne. én megpróbáltam a vonatkozó fórumból összevadászni ezeket az értékeket, de hát nehezen ment és a szájembereket is nehéz kiszűrni.

    Ge.

  • BadGe

    aktív tag

    :) remélem nem az derül ki róla, hogy már ''elavult'' mert hosszú sötétség és tudatlanság után végül ez vált be mint _halk_ és jól hűtő megoldás egy XP1600-on. A másik, a dupla ventis, magas fordulatú az nagyon nem volt jó. Persze ha van ennél halkabb is (most már ez a szempont igazán) az csak annál jobb (leszámítva persze, hogy akkor a cool111-et ismét csak a senki nem mondja meg, kisérletezz magad számlájára írom)
    Ge.

  • BadGe

    aktív tag

    Na köszönöm, elolvastam a ''történelmet''... Méghogy a coll111-es behemót... hát ami nekem előtte rajta volt (az a sz*r) az volt a behemót mégsem ment rendesen. Hogy a javslatdömpinget folytassam:

    mivel a hűtő tényező meglehetősen bináris (vagy elegendő/vagy nem) inkább a hangzavart kellene figyelembe venni. Esetleg rögtön ez után az árat is. Felőlem egy borda hűtheti 5 fokra is a procit ha közben azon kell kelletlenül morfondíroznom, hogy miért nem egy P4-et vettem, hátha az halkabb lenne... félelmetes... ''kivettem 6 hét szabit'' aztán már egy gépet is csak félve merek összerakni...
    Ge.

  • BadGe

    aktív tag

    válasz andorpapa #17 üzenetére

    Nekem a sima szilikonzsír nagyon nem jött be, bár mint utóbb kiderült a hűtőm is nagyon szar volt. minden esetre a szilikon és az ezüst között volt kb 10 fok különbség. Persze lehet, hogy egy eleve jobb hűtő esrtén ez nem jelent ekkora gondot.

    fórummesterek!!!!

    >> készítsetek légyszi egy adatgyűtő formot, szerintem a párezer felhasználótok közül biztos elég ember töltené ki ahhoz, hogy értékelhető legyen!

    Ge.

  • BadGe

    aktív tag

    válasz Parci #21 üzenetére

    Igen, igaz. Ezért lett volna jó a környezeti hőmérséklet. Ez természetesen nem bofolyásolja a hűtők relatív teljesítményét, de most hogy már lassan egyre okosabbak leszünk a kérdés leginkább az lesz, (és aki pánikolt az gondolom ezér tette) hogy egy adott konfigban mi az a hőmérséklet ami elfogadható és melyik az amelyiknél már illik izgulni egy kicsit.

Aktív témák