Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcfly

    csendes tag

    válasz dshk #5 üzenetére

    Sokak kérésére itt van az SMTP service beállítása WinXP (én pro alatt használom, nem tudom van-e Home alatt, ha van, akkor ugyanígy megy az install) alatt. Felhívom a figyelmet, hogy én egy helyi hálózatban (LAN) is használom a gépet, így egy csak dial-up-al használt gépen más beállítások szükségesek!

    Első, hogy felrakjuk magát az SMTP service-t. Ezt a control panel ''Add or Remove Programs'' menü alatt tehetjük meg, mégpedig az ''Add/remove Windows Components'' fül alatt. Hosszas gondolkozás után elénk tárul egy lista, amiben az ''Internet Information Services (IIS)''-re, majd a Details gombra kattintva kiválaszthatjuk mi kell az IIS-ből. Ha csak az SMTP-t akarjuk beüzemelni, akkor a következőkre lesz szükség:
    - Common Files
    - Internet Information Services Snap-In
    - SMTP Sevices
    - WWW service
    Next gomb, install indul, winxp cd berak, sok szöszmöt, majd egy finish gomb. Ha minden rendben zajlott az installal, akkor a start menü administrative tools (be kell kapcsolni, hogy megjelenítse a taskbar properities alatt!) menüpont alatt konfigolhatjuk az újonnan felrakott IIS-t. a local computer bejegyzés alatt találhatjuk a felinstallált szolgáltatásokat (jelen esetben ''Web Sites'' és ''Defaul SMTP Virtual Server''). Ha nem akarjuk használni a HTTP webszervert, akkor a Control Panel/Administrative Tools/Services alatt a ''World Wide Web Publishing Service'' startup-ját rakjuk disable-be. Vissza az IIS managerbe: A ''Defaul SMTP Virtual Server''-re jobbklikk, Properities. IP address-nek válasszuk ki a helyi IP-nket (legtöbb esetben 192.168.0.1). Ugyanezen a fülön a logingot érdemes bekapcsolni legalább a konfigolás erejéig, így követhető milyen emailek lettek továbbítva és milyen IP-ről. Access fülön a Relay Restrictions alatt az ''Only the list below'' után ''Add...'' majd ''Group of Computers'', subnet address: 192.168.0.0, subnet mask: 255.255.255.0 . Ezt a beállítást használva csak a LAN-on levő gépeknek (192.168.0.1 - 192.168.0.254) engedélyezi a relay-t. Ezekután nincs más teendőnk, mint beállítani a levelezőprogramot az új beállításoknak megfelelően:
    Meg kell keresni a levelezőprogramban a különböző email fiókokhoz (account) tartozó beállítások alatt a outgoing server name-t, és oda beírni a következők egyikét:
    - gépnév (ami a gép hálózati neve)
    - IP cím (legtöbbször 192.168.0.1)
    - esetleg 127.0.0.1 vagy localhost (ezzel nem próbáltam!)

    ha minden sikerült, akkor most szépen mennie kellene a leveleknek. VIGYÁZAT! ezzel a módszerrel a levél elküldésénél azonnal bekerül a levél a Sent Items közé, attól függetlenül, hogy a levél tényleges továbbítása megtörtént-e már. A továbbítás a legközelebbi internetkapcsolódás után történik. Ellenőrizni az inetpubmailrootqueue directoryban lehet. Ha ez üres, akkor elmentek a levelek, ha van benne valami, akkor az benne van még a sorban.

    HÁLÓKÁRTYA NÉLKÜLI GÉPEKHEZ:
    *** ezt nem próbáltam ki, csak teória szinten, ELVILEG működnie kéne: ***

    Mivel nincs belső hálózati IP-je a gépnek, vagy csak a 127.0.0.1-es IP-ről engedjük a relay-t vagy a connection control-ban írjuk be, hogy csak a 127.0.0.1 IP-ről engedünk kapcsolódást.
    Esetleg az is megoldást jelenthet, hogy az Authentication alatt kivesszük az ''Allow Anonymous connection'' pipát, így be kell logolni a mail serverre a használathoz, de ez nálam nem működött (még kísérletezem)

Új hozzászólás Aktív témák