Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz karib #26 üzenetére

    Ahhoz, hogy ezt meg lehessen oldani, azert kell egy hely, ahova el lehet tenni a szervert, ez meg nem mindig van meg. Amugy is, mi a csudaert ne raknank egy komplett PC-t a nappaliba? (A Prescottot mondjuk nem tudom, honnan kepzelted ide, HTPC-kbe tipikusan alacsony fogyasztasu cuccokat raknak, eleg nagy a VIA rajongotabora)
    Egyebkent a MS xboxos mediaprobalkozasai eleg viccesek, tenyleg rohej, hogy sehol sincsenek az opensource Xbox Media Centerhez kepest, ami nem is csoda, mert a mediavallalatok erdekei a legfontosabbak szamukra, nem az, hogy a user mit akar.
    Egyebkent most is vannak olyasfele cuccok, mint amit elkepzeltel (pl TiVO), viszont ezekkel is a szokasos gond van: baromira nem rugalmasak.

    Szerintem meg soha nem hasznaltal HTPC-t, akkor nem fikaznad ennyire :)

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz karib #32 üzenetére

    ''mi a fenének egy komplett windowsos PC a nappaliba?''

    Eloszor a Prescott, most meg ez - termeszetesen linuxos PC kell a nappaliba.

    ''Egy szem HDD-re bízni a filmjeidet? Én inkább egy biztonságos, redundáns hálózati meghajtón tárolnám''

    Bennem egyreszt nincs olyan para, hogy meghal a vinyom, masreszt ez meg olyan, mint a furdoszobaval egybevont WC - nem idealis megoldas, de neha csak ez van (most, a masfel szobas lakasunkban ez fert el, a hazunkban mar lesz ''szerverszoba'', a HTPC-ben meg nem lesz HDD).

    Amugy meg az, hogy az en nappalimban mi lesz, azt elsosorban az en igenyeim hatarozzak meg, nem az atlagusere :) Marpedig en olyan cuccot szeretnek, ami folott nagyjabol teljes kontrollom van, es az en kivansagaim alapjan mukodik, nem pedig a kulonbozo kiadovallalatok idiota elkepzeleseit szolgalja, erre pedig a belathato jovoben az egyetlen lehetoseg az, ha a nepi kezdemenyezesekben bizok, nem pedig a vmifele ceg altal a kezembe nyomott ''fekete dobozban''.


    [Szerkesztve]

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák