Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Exakta888 #142 üzenetére

    Ott mondjuk kijön, hogy a PRO playereknél már nem sok előny van 240 felett... Főleg az átlagos játékosok javulnak sokat a jobb monitoroktól. De ez biztos azért is lehet, mert a PRO már annyira sokat gyakorol, hogy már zsigerből reagál.

    #141 ddekany: Nem placebo. A Minden érzékszerved érzékelni fogja, hogy 200fps helyett 400 fps-sel játszol, mert csökken az input lag, még akkor is, ha a monitort közben nem cserélted.
    A jogos kérdés inkább az, hogy mennyi értelme van ennek egy átlagos játékosnál. Ha nem vagy CS GO-ban a Globál-elite-ből is a felső pár százalék és hasonlóan a többi kompentetive játéknál, és nem keresel belőle pénzt, akkor nem biztos, hogy van értelme. Akkor se ha öntik a pénzt a szülők a gyerek ölébe, mert valójában nem fog neki nagyobb eredményt, élményt adni. Csak a vásárlás örömömét fogja megélni, ami eltart pár napig max 1-2 hónapig...
    Én Quake Championsben dupla akkora fps-sel játszok mint a képfrissítés, de csak azért mert egyébként iszonyatosan fos a video engine, ezért ha csak átlagos gép van alatt, simán beesik az fps a 144fps közelébe olyan 160 környékéig.
    De ennél a témánál, mindig meg szoktam volt említeni, hogy én már az a korosztály vagyok, aki CRT-vel nőtt fel. nulla input lag, vibárló kép (lighning boost :DDD ) ezért nagyon éles, 800*600 felbontáshoz pedig vehettél olyan monitort, ami már akkor tudott 160Hz-t. 160Hz + quake 3 300-500fps-en maga volt a virtuális valóság, annyira direkt volt minden reakció amit csak tettem. A mai LCD-kel nem tudom el lehet-e ezt érni, mert csak 144Hz moitorom van, de ez sem adja azt az élményt, mert nem annyira éles a mozgása közbeni képélesség, és az input lag is minimálisan nagyobb. Pedig egész jó monitorom van. Kipróbálnék egy jobb 240Hz monitort, de drágállom őket.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák