Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tisztelturam

    tag

    válasz M5Norbi #50 üzenetére

    Bányászni muszáj? Szerintem nem tartja senki a fejükhöz a pisztolyt. Mert 280-300 ezres 3060-ak biztos nem gamer gépekbe kerül játszani...

    De egyébként pl itt is még szoktak lenni 300k alatt ha jól látom most is van raktáron 3070

    [link]

  • tisztelturam

    tag

    válasz M5Norbi #56 üzenetére

    Mert sajnos mást nem tudnak tenni.A középkategóriás ár gyakorlatilag megszűnt létezni ahogy ezek a termékek is ..ez nem fog megváltozni.A bányász lufira sokszor mondták hogy már nincs és tessék ennél fényesebben régen ragyogott

  • Z10N

    veterán

    válasz M5Norbi #17 üzenetére

    Igy is a minimummal szamoltam $5/GB.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • nexwo

    őstag

    válasz M5Norbi #77 üzenetére

    itt apron is arulnak pár millióért bányász felszerelést. pár 10 db gpuvam pl RX 580.

    Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

  • Joz76

    tag

    válasz M5Norbi #77 üzenetére

    3060 Ti kb. ugyanúgy 60 MH/s körül csinál (ETH), mint a 3070, legalábbis a memóriaintenzív algoritmusok alatt, értsd ethereum és a többi ethash algó alatt. Ez azt jelenti, hogy ha a géped teljes fogyasztását 160W-ra veszem, amiből 120 a VGA-d, ez egy modern PC-nél teljesen átlagos értékek, és nincs éjszakai áramod vagy olcsóbb áramod (napelem, ELMŰ dolgozói kedvezmény, esetleg pl. koliból "ingyen"), akkor kb. havi 30e Ft-ot termel már levonva az áram költséget. Az áram költség egyébként azért nem olyan hatalmas, kb. havi 5k. Mindezt úgy számolva, hogy 0-24-ben megy. És az ETH bányászatnak az az egyik nagy előnye, közben simán lehet mindenféle dologra használni a gépet, az alig csökkenti a bányász teljesítményt. Persze ami nem használja erősen a VGA-t. Tehát most épp egy olyan gépen írom ezeket a sorokat, ami bányászik, de a böngészés, webes játékok, youtube vagy filmnézés is csak kicsit veti vissza a teljesítményt, általában ez kevesebb mint 10%. Szóval nem tudom mennyiért vetted a 3060Ti-t de saccra 200k alatt akkor ez neked is visszahozza elég gyorsan az árát. Persze meg kell tanulni, hogy kell, beállítani a gépet, hogyan kell kriptó tárcát létrehozni, hogyan kell eladni a megterelt kriptókat, és ez bizony nem megy 1 nap alatt, de ha egyszer felszedted a tudást, akkor működik. Persze ahogy írták fentebb is, tavaly messze nem volt ilyen vidám a bányászat, mert tavaly év elején a legtöbbször csak a kb. a villanyszámlára volt elég amit bányászott, de persze nem kellett rögtön eladni a megtermelt kriptót, aki tudott, kivárta a mostani jó időszakot :-)
    Arról nem is beszélve, hogy pl. nekem az egyik szobában kb. másfél hónappal később kellett a fűtést indítani, mert ott fűtött a VGA (mondjuk ehhez durván jó hűtésű kártya kell, hogy csendben tegye ;-) ). Ez persze nyáron meg majd hátrány lesz, de akkor folyamatos nyitott ablak van úgyis :-)

    A kártyák cseréjét mindenki saját tempóban csinálja, van aki még most is bányászik 1070-nel, van aki már cserélt. A 2 éves Radeon VII-emmel pl. még most is bányászok, de szerintem még 1-2 évig az fog is menni. A 3080-ak ugyancsak biztos mennek majd 1-2 évet.
    Az hogy mennyi elég? Egy "hobbibányásznak", mint én sosem lesz igazán sok kártyája, egyszerűen nincs elég áram egy mormál házban. Meg ha több kártyád van, akkor azt nem egy zárt gépbe rakod, hanem egy nyitott, ház nélküli cuccba, ami zajos lesz. Sokan ezért a fészerben, garázsban tartják a bányász gépet a zaj miatt. Szóval egy normál házban szerintem 10-15 kártyánál többet nehéz a zaj és az áram miatt eltenni, de ez is ugye 15x-özi az igényt, és vannak a nagy bányászfarmok, ahol viszont hatalmas hangárokban ezresével vannak a kártyák... amig ennyire jövedelmező addig szerintem nem nagyon fog jutni a gamereknek

    [ Szerkesztve ]

    Joz

  • Morph76

    aktív tag

    válasz M5Norbi #50 üzenetére

    Csak a bányászat miatt lehet eladni bármennyiért, mert most megéri, de nagyon. Lejjebb megy majd a crypto és egyből értelmes árakon lesz vga. A scalperek, meg beszippantják. Sztem 1-2 hónap, mivel akkor már készletek is lesznek. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz M5Norbi #81 üzenetére

    Amit még én hozzátennék: bányász és bányász között is van különbség. Vannak a fentebb említett 'profi' bányászfarmosok, akik folyamatosan tolják (sok 10, vagy akár 100 kártyával); vannak az 'általános' bányászok (mint ahogy a reagáló Joz76 is ilyen, pár géppel, pár VGA-val folyamatosan nyomják, hogy majd biztosan meg fog térülni idővel), és vannak a hobbi bányászok, akik csak akkor kerülnek elő, amikor megszaladnak az árfolyamok - vagyis nem, még nem mindenki szállt fel a mostani bányászvonatra (vagyis bőven lesz még kereslet a VGA-kra).

    Egyébként a jelenlegi helyzetre már láthattunk korábban is példát. Volt egy apróbb fellángolás a GCN indulásának elején (az AMD meg is járta, mert azt hitte, megéri a többletgyártás, de aztán a rövid hullám miatt a GCN1-es GPU-kat még a GCN4-ek idején is próbálták eladni), illetve volt egy nagyobb hullám 1-2 évvel ezelőttről, amikor hasonlóan meglódultak az árfolyamok, mert sok befektető nem nagyon látott más hasonlóan emelkedő, és gyorsan pénzt csináló alternatívát - aztán ahogy a befektetők a pénzüket elkezdték kivenni a coinokból (próbálták realizálni a hasznot), akkor az árfolyam is leesett. Most újra ez a helyzet, megint egyre többen fektetnek virtuális pénzbe, és most megint kilőttek az árak (köszönhetően a COVID-nak) - aztán majd megint lesz egy nyereségrealizálásos kilépéses csökkenés, de én nem hiszem, hogy 1-2 hónapon belül lenne. Ahhoz az kell, hogy legyen hová tovább vinni a pénzüket a befektetőknek; ahhoz meg az kell, hogy legyen normális megtérülési rátás befektetési lehetőség (vírushelyzet miatt jelenleg ezek eléggé korlátozottak) Az előző bányászhullám is egész hosszan eltartott, és akkor sem igazán volt normális áron egy VGA sem, ha egyáltalán volt (mert a bányászok elvitték az életképesebb verziókat, a többit meg a piac normális keresete szívta fel gyorsan, hiszen ha nincs más, akkor azt vesznek, ami van - ha van még valami). Most ez hosszabb ideig is eltarthat, amíg a gazdaságok elkezdenek növekedni, és megérheti beléjük fektetni a pénzeket. Addig ezen coin-okban 'parkolhatnak'.

    Legalábbis szerintem. Bár megcáfolna az élet, és lenne már 1-2-3 hónap múlva is normális áron VGA. Végre lecserélném a 950-esemet. Ideje volna. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák